Китаю доведеться визначитись, кого він підтримує у протистоянні між РФ і Україною — Блінкен

Китаю доведеться визначитись, кого він підтримує у протистоянні між РФ і Україною — Блінкен

Китаю доведеться визначитись, кого він підтримує у протистоянні між РФ і Україною — Блінкен
. Ентоні Блінкен. Фото: AP

Китаю доведеться зробити вибір у конфлікті між Росією та Україною, оскільки він позначається на репутації країни у світі.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, повідомляє Голос Америки.

Як зазначив посадовець, ще до початку вторгнення Росії в Україну Москва і Пекін підтримали спільну заяву, в якій йшлося про те, що дружба між ними "не має кордонів".

"Думаю, зараз в деякому роді перевіряється, які ці кордони, оскільки Китай знаходиться в скрутному становищі", — наголосив він.

Блінкен нагадав, що Китай неодноразово стверджував, що його політика ґрунтується на дотриманні Статуту ООН і на принципах, які лежать в його основі.

"Ми чекаємо, що Китай виступить на захист принципів, яких, як він заявляє, він дотримується. Але він цього не робить. Думаю, він знаходиться у все більш незручному становищі через те, що є величезний розрив між тим, за що Китай нібито виступає, і тим, що він по-справжньому робить. Думаю, це позначається на його репутації у світі, в багатьох частинах світу", — сказав урядовець.

При цьому держсекретар наголосив, що йдеться не про підтримку США, а про підтримку сторони, яка права.

"Суть в тому, щоб підтримати основоположні принципи системи міжнародних відносин або хаос, або конфлікт. І, зрештою, Китаю доведеться зробити вибір», — підсумував Блінкен.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 51. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок