Мер Ірпеня Олександр Маркушин розповів, що місто поступово приводять до ладу, а комунальники поступово відновлюють роботу об'єктів критичної інфраструктури, однак мешканцям поки повертатися можна з наступного тижня.
Про це він повідомив у спільному ефірі телеканалів.
"Щодня у місті працює близько 500 людей. Закінчується розмінування, сьогодні будемо розміновувати парки. Наші комунальники вже знають, що робити з критичної інфраструктурою — водопостачанням та каналізацією. Точну дату, коли можна буде повертатися, я зможу сказати наступного тижня. А поки задача — прибрати максимально місто, забрати усі снаряди. Ми закінчуємо вже вивозити трупи. Сьогодні відновлюється робота пожежного депо, усі комунальники вже на роботі", – розповів голова Ірпінської громади.
Він розказав, що нині споруджується тимчасовий міст на Романівку, а до "кінця тижня у міста буде додатковий в’їзд у Київ". Могили у дворах будуть прибирати та робити перезаховання на міському цвинтарі.
"Разом із поліцією та прокуратурою будемо проводити ексгумацію, а надалі — перепоховання на нашому кладовищі. Ідентифікувати допомагають мешканці, сусіди називають прізвища та імена. Також буде експертиза ДНК", – пояснив мер.
У місті ще є загроза мародерів, тому місто посилено патрулюють – за викликом поліція прибуває швидко.
"Поліція разом із територіальною обороною патрулюють місто. У середньому до 10 екіпажів. Також ми контактувались з ОСББ, хто залишився в Україні. Ми повертаємо їх, щоб вони охороняли свої комплекси. Якщо вони бачать підозрілих осіб, то відразу викликають нас і за 3-4 хвилини приїжджають патрульні", – розповів мер Ірпеня.
Що відомо
- 5 квітня міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що російські військові-мародери залишали розтяжки чи гранати у квартирах у Бучі, де знаходили українську символіку чи документи чоловіків-військових.
- Бучанський міський голова Анатолій Федорук закликав депутатський корпус, співробітників комунальних підприємств та соціальних працівників повернутися до міста.
- Україна вимагає від світової спільноти розслідувати злочини Росії зокрема у Київській області. Станом на вечір 2 квітня у Бучі виявили приблизно 280 загиблих місцевих жителів, похованих у братських могилах. Місто майже місяць було окуповане військами РФ. 4 квітня міська влада Бучі повідомила, що у місті може бути набагато більше замордованих росіянами українців. Правоохоронці виявили катівню росіян в підвалі одного з дитячих санаторіїв Бучі. Міноборони опублікувало імена військових РФ, які вчинили злочини у місті.
- Міністерство закордонних справ Великої Британії закликало виключити Росію із Ради ООН з прав людини через системне вчинення злочинів проти людяності, зокрема після дій російських військових щодо цивільних у Бучі.
- Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.
Читайте також
В інших звільнених містах кількість вбитих цивільних може більшою, ніж в Бучі — Зеленський
"Різанина в Бучі": Україна просить Міжнародний кримінальний суд приїхати на Київщину. Що відомо
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!