Рятуючись від війни, переселенка з Харкова забрала родинний скарб – столітню бабусину вишиванку

Рятуючись від війни, переселенка з Харкова забрала родинний скарб – столітню бабусину вишиванку

Рятуючись від війни, переселенка з Харкова забрала родинний скарб – столітню бабусину вишиванку
. Суспільне Кропивницький

Рятуючись від бомбардувань, вишивальниця з Харкова Тетяна Чорна забрала з собою бабусину столітню вишиту сорочку. Це один із найбільших родинних скарбів – розповіла жінка. У Кропивницькому своїм вмінням вишивати ділиться з усіма охочими. Для цього організувала школу української традиційної вишивки. Суспільне відвідало майстерклас з вишивки.

Тетяна Чорна у Кропивницький приїхала з Харкова. Зі слів жінки, виїхала 25 лютого: "Пам’ятаю, як залпи ці перші пройшли. Воно кудись летіло аж за Салтівку (житловий масив у Харкові – ред.), а потім бахкало. Страшне. Це просто шок. Відразу прийшло розуміння, що війна".

Тетяна – бухгалтерка, захоплюється українською вишивкою: "Друга моя любов – це вишивка. Моя бабуся вишивала колись і, так сталося, що я щось вмію і знаю як це робити. Зацікавлена в тому, щоб люди навчилися, я почала в Харкові робити майстеркласи".

Рятуючись від війни, показує, забрала з собою вишиту бабусею сорочку. Їй більше сотні років: "Бабуся народилася 1902 року. А вишивала вона її до заміжжя. Вийшла заміж у 1918-му чи 19-му році. Пережила два Голодомори, берегла сорочку "на смерть". Це реальна цінність, я золото з дому не взяла , а її взяла. Цінність в тому, що на Слобожанщині лишилось дуже мало таких надбань".

У Кропивницькому Тетяна Чорна навчає охочих традиційним українським технікам вишивки.

"Хочу, щоб люди цьому вчилися". У Кропивницькому переселенка з Харкова вчить охочих вишивати
Суспільне Кропивницький

Що кажуть учасниці занять

Кропивничанка Тетяна Пташник розповіла, що Тетяна Чорна надихнула її вишивати регулярно: "Вже думаю купити п’яльця і пробувати. Коли хороший вчитель, то і вишивається легко".

Переселенка з Харкова Вікторія Шиян розповіла, що намагалася вчитися вишивці самостійно: "Це не мало жодного успіху. А зараз, коли є професіонал, який викладає зрозумілою мовою, вказує на помилки, це легше. У мене з’явилась любов до кожного стібка".

Анна Баранова теж приїхала з Харкова. На заняття, сказала, прийшла, бо хоче зберегти традиційну українську вишивку. Вишиває сорочку: "Українська вишивка дуже багата. Вона налічує до 300 технік і до трьох тисяч швів, які використовувались у вишивці. Коли наприкінці ХІХ століття почали вишивати хрестиком – а це дуже проста техніка – вона швидко витіснила шви. І, власне, це стало серйозною втратою для нашої вишивки".

Заняття Тетяна Чорна організовує щотижня.

Що відомо

28-й день російсько-української війни. Новини Кіровоградщини.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок