У Кропивницькому у День пам'яті та перемоги над нацизмом вручили ордени загиблим в російсько-українській війні

У Кропивницькому у День пам'яті та перемоги над нацизмом вручили ордени загиблим в російсько-українській війні

Доповнено

У Кропивницькому у День пам'яті та перемоги над нацизмом вручили ордени сім'ям загиблих в російсько-українській війні.

Вшанували пам'ять загиблих на меморіальному комплексі "Фортечні вали", розповіла кореспондентка Суспільного Олена Жикалова.

Представники місцевої влади, військові, поліцейські, рідні бійців та інші містяни поклали квіти до Вічного вогню та на Алеї слави, де розміщені портрети загиблих у російсько-українській війні бійців з Кіровоградщини. Їхню пам'ять вшанували хвилиною мовчання.

34 ордени "За мужність" та одну медаль за військову службу вручили рідним військових, які загинули захищаючи Україну.

Орден отримали рідні військового Олександра Цаприки. Його цивільна дружина Маргарита Біла розповіла, що чоловік загинув у жовтні 2022 року біля села Дудчани Херсонської області. Йому було 28 років. Він любив військову справу.

"Ми разом були п’ять років. Все відкладали одруження. Познайомились у Польщі, хоча й живемо в Україні поряд. Пішов служити 31 травня 2022 року, якраз на мій день народження. Його забрали зразу на Донеччину. Потім вчився на снайпера, а коли було звільнення Херсонщини, він загинув під час артелерійського обстрілу".

Важливо пам’ятати про кожного загиблого, вважає Маргарита, але жодна нагорода не варта життя.

"Гинуть молоді хлопці, дуже тяжко".
У Кропивницькому у День пам'яті та перемоги над нацизмом вручили ордени загиблим в російсько-українській війні
Маргарита Біла з нагородою чоловікові Олександру Цаприку. Суспільне Кропивницький

Орден за чоловіка Максима Наточия отримала дружина Ірина.

"З урахуванням якою ціною, то краще б цього ордена не було, але це важливо, щоб дитина, син знав. Він підросте, він буде краще розуміти, що відбувається, що відбулося. І це буде ще одне підтвердження, що його батько Герой.

Розповіла, чоловік загинув під час артилерійського обстрілу, в 36 років. У мирному житті був будівельником.

"Біля нього був боєкомплект і щоб його не підірвали, собою накрив і щоб не загинули інші. Він служив у 79 окремій десантно-штурмовій бригаді. Загинув при виконанні бойового завдання поблизу Новомихайлівки Донецької області 14 серпня 2023 року".

Євген Жужгін отримав орден за сина Дмитра. Він загинув 9 квітня 2023 року в Луганській області.

"У сина лишились півторарічний син та п’ятирічна донька. Загинув у 33 роки. Луганський напрямок під Червонопопівкою. Кулеметник. Це добре, що його не забувають. Хочу подякувати тим хлопцям, які винесли його, коли він загинув. Не знаю їхніх прізвищ та позивних. Вони до кінця виконали свій товариський обов’язок.

Що відомо про День пам'яті 8 травня

Торік президент України підписав законопроєкт, згідно з яким 8 травня відзначатиметься День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

9 травня – День Європи. "Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи", — сказав Володимир Зеленський.

На початок