Понад 350 загиблих і більш ніж 700 поранених серед цивільних — ООН про ситуацію в Україні

Понад 350 загиблих і більш ніж 700 поранених серед цивільних — ООН про ситуацію в Україні

Понад 350 загиблих і більш ніж 700 поранених серед цивільних — ООН про ситуацію в Україні
. Буча, Київська область, 3 березня 2022. Фото: Олексій Мандзій

Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 1058 випадків загибелі або поранення цивільних людей в Україні в період із 4:00 24 лютого до опівночі 4 березня цього року. Йдеться про 351 загиблу людину і 707 поранених.

У Донецькій і Луганській областях зафіксовували 471 випадок загибелі або поранення: 355 на території, яка контролюється Урядом, і 116 на території, яка контролюється самопроголошеними "республіками".

В інших областях України (м. Київ, Черкаській, Чернігівській, Харківській, Херсонській, Київській, Одеській, Сумській, Запорізькій та Житомирській областях), у місцях, які перебували під контролем Уряду на момент, коли сталися жертви, виявили 587 випадків (265 загиблих та 322 поранених).

Більшість втрат серед цивільних спричинена застосуванням вибухової зброї з широкою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні і авіа удари.

Реальна кількість втрат може бути вища, зазнчає Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Що відомо

  • За даними CNN, Росія найближчими днями планує відправити в Україну ще близько тисячі найманців та посилити інтенсивність наступальних операцій.
  • 5 березня, починаючи з 9 ранку за Києвом, оголошується режим тиші. Про це Суспільному повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що саміт НАТО 4 березня був слабким, а сам Альянс фактично дав "зелене світло" для подальших обстрілів з боку РФ, оскільки відмовився закривати небо надо Україною для російської авіації.
  • Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.
  • 3 березня Володимир Зеленський провів інтерв’ю з іноземними ЗМІ. Під час нього він заявив, що агресія Росії не обмежиться Україною, закликав запровадити в українському небі безполітну зону, а також передати ВПС України військові літаки.
  • Росія використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів, тому питання щодо закриття неба над Україною треба вирішити за декілька днів, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не вводитиме літаки чи війська на територію України.

Читайте також

"Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну

Вторгнення РФ в Україну. Десятий день. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок