"Найкраще, що робила в житті". Меркушина – про виступ у олімпійській естафеті після панічної атаки

"Найкраще, що робила в житті". Меркушина – про виступ у олімпійській естафеті після панічної атаки

Ексклюзивно
"Найкраще, що робила в житті". Меркушина – про виступ у олімпійській естафеті після панічної атаки
. НОК

Найшвидкострільніша українка в останній естафеті Олімпіади-2022 поділилася емоціями, що охоплювали її перед стартом, і переживаннями через пропуск індивідуальної гонки, та пояснила, чому бігла третій етап – для Суспільне Спорт.

Анастасія Меркушина стала однією з трьох українських біатлоністок, які без помилок пройшли обидва вогневі рубежі під час жіночої естафети на Олімпійських іграх-2022 у Пекіні.

Команда в складі Ірини Петренко, Юлії Джими, Анастасії Меркушиної та Олени Білосюк фінішувала сьомою. Третій етап, на який поставили Меркушину, вийшов одним із найсильніших. Окрім стрільби в нуль, Анастасія показала ще й найкращу швидкострільність – 53.3 секунди (на своєму етапі єдина вийшла з однієї хвилини), а також була дев'ятою за лижним ходом. Врешті їй вдалося підняти Україну на восьме місце після невдалого етапу Джими й перед останнім ривком Білосюк.

Читайте також: Україна - сьома у жіночій біатлонній естафеті на Олімпіаді-2022: результати гонки

Це була третя гонка Меркушиної на цій Олімпіаді. Українка приїхала до Пекіна пізніше за решту учасниць, адже її викликали до збірної лише після того, як капітанка команди Олена Білосюк здала позитивний тест на коронавірус. Після того, як вибули ще й Дар'я Блашко та Валентина Семеренко, Меркушину заявили на спринт, де вона стала 24-ю. Згодом Анастасія посіла 25-те місце в гонці переслідування.

У Меркушиної ще є шанс виступити в масстарті, 19 лютого, разом із Юлією Джимою. Наразі вона у списку запасних на цю гонку.

Читайте також: "Відчула себе Меркушиною, а не оце-от желе". Українка прокоментувала перший виступ на Олімпіаді-2022

А поки Анастасія розповіла в коментарі Суспільне Спорт, що відчувала до й під час своєї, можливо, останньої гонки на цій Олімпіаді та як оцінює результат.

Що сказала Анастасія Меркушина

  • Про емоційний стан перед гонкою
"Мабуть, це найкраще, що я робила у своєму житті. Скажу чесно, це було дуже важко, [зокрема] емоційно. Я доктору сказала, що в мене панічна атака: він мене заспокоював. Це дуже важко насправді – бігти естафету на Олімпіаді. Яким би не був результат, це дуже важко психологічно та емоційно, це інша пісня. Дуже переживала перед гонкою. Але я змогла зосередитися – слава богу, що все вийшло".
  • Про старт на третьому етапі

"Ми довго говорили з Урошем Велепцем, прораховували, [на якому етапі мені бігти] в моїх теперішніх кондиціях. Та техніка, яка в мене є зараз, – довге відштовхування, широкий крок, – це не дуже добре в контактній боротьбі, бо я буду ходити по палках суперниць, а вони – [по моїх]. Тому [було] таке рішення, [щоб] я могла розкатувати. Мені пощастило сьогодні стати з першого кола за Кручінкіною, триматися в спині, ховатися від вітру. Думаю, це було правильне рішення".

  • Про загальні враження від Олімпіади
"Мені прикро, що не вийшло вийти в індивідуальній гонці, хоча я дуже хотіла, але не було можливості. Були важелі: мінус – я не приїхала від початку, плюс – не підхопила "корону". Таких плюсів-мінусів багато".

"Перед початком я б не розраховувала на такий результат, коли приїхала сюди. Тому вважаю, що це досить класно. Минулої Олімпіади я сказала, що це хороший досвід, а мені відповіли: на Олімпіаду за досвідом не їдуть, сюди їдуть змагатися. Ну, маємо що маємо".

Що відомо

  • Для 27-річної Анастасії Меркушиної, який представляє Закарпатську область, це другі Олімпійські ігри в кар'єрі.
  • До Пекіна її найкращим особистим результатом на Олімпійських іграх було 46-те місце у гонці переслідування в Пхьончхані (2018). На цій Олімпіаді покращила топрезультат до 24-го місця у спринті.
  • До Пекіна Меркушина тричі потрапляла до складу жіночої естафетної четвірки в цьому сезоні: топфінішем за її участі було 9-те місце в Рупольдингу.
Читайте також: "Краще, ніж ми думали перед стартом". Велепець - про виступ України в естафеті на Олімпіаді-2022

Що далі

  • П'ятниця, 18 лютого, 11:00. Чоловіки, масстарт (15 км)
  • Субота, 19 лютого, 11:00. Жінки, масстарт (12.5 км)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: "Будь-які швидші кроки – підкошуються ноги". Олена Білосюк – про старт в естафеті на Олімпіаді-2022
На початок