"Будемо відновлювати олімпійську двійку". Україна визначилася зі складом на Олімпіаду-2024 у жіночій каное-двійці

"Будемо відновлювати олімпійську двійку". Україна визначилася зі складом на Олімпіаду-2024 у жіночій каное-двійці

Ексклюзивно
Людмила Лузан та Анастасія Рибачок на Олімпійських іграх-2020 у Токіо
Людмила Лузан та Анастасія Рибачок на Олімпійських іграх-2020 у Токіо. Людмила Лузан та Анастасія Рибачок на Олімпійських іграх-2020 у Токіо. Фото: НОК України

Другий рік поспіль склад жіночої каное-двійки зазнає змін.

Збірна України з веслування на байдарках і каное визначилася з тим, хто виступить на Олімпіаді-2024 у жіночій каное-двійці на дистанції 500 метрів. Про це повідомив головний тренер команди Ігор Нагаєв в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

На попередніх Іграх у Токіо олімпійська збірна України здобула дві медалі на цій дистанції: "срібло" вибороли Людмила Лузан та Анастасія РибачокУ Токіо виступала під прізвищем Четверікова, яке змінила після одруження..

Після Олімпіади-2020 Лузан та Рибачок продовжували виступати разом: здобули "золото" чемпіонату світу у 2021 році та Євро-2022, взяли "срібло" ЧС-2022.

Сезон 2023 року Анастасія Рибачок пропустила через вагітність та народження дитини. Тож Людмила Лузан змагалася з іншою партнеркою – Валерією Теретою, разом з якою завоювала ліцензію на Олімпіаду-2024.

При цьому Рибачок відновила тренування ще у червні 2023 року і вже тоді говорила про прагнення повернути своє місце в каное-двійці.

"До мого повернення ми з нею [Людмилою] не розмовляли, як будемо назад сідати [в парі]. Але думаю, по відбору на основному чемпіонаті все буде ясно. Якщо я знову проб'юся в лідерки за чи перед Людмилою, думаю, тренери не будуть проти, щоб знову спробувати нашу двійку. Тим паче ми не один рік сиділи, і ми ідеально одна одній підходили. Просто треба відібратися, і питань не буде", — розповідала каноїстка в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт перед стартом ліцензійного турніру в угорському Сегеді Рибачок повідомила: рішенням тренерського штабу саме вона, найімовірніше, буде стартувати на Олімпіаді-2024 разом з Людмилою Лузан у каное-двійці. За її словами, це рішення тренерський штаб ухвалив за підсумками Кубка України, на якому вона фінішувала другою.

"На цей рік, коли вже я повернулася з декрету (про це знала вся збірна України), старший тренер Микола Мацапура вирішив зробити відбір по одиночках на 500 метрів через Кубок України. Тобто, перша-третя в одиночках у нас на Кубку України має право сісти у двійку і поїхати на Олімпіаду. З ким ця двійка буде йти, це буде вже вирішувати [тренер] залежно від наших виступів. Я заїхала після [Лузан] на 500 м другою, на 200 м — також другою".

Як пояснює ситуацію із вибором партнерки Лузан тренер збірної України?

Остаточне рішення щодо складу України у жіночій каное-двійці, за словами Рибачок, мають ухвалити після етапу Кубка світу у Познані (24-26 травня), на якому вона вперше після перерви виступатиме разом з Лузан. Втім, головний тренер збірної України Ігор Нагаєв в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт наголосив: це питання вже є вирішеним і на Олімпіаду поїде саме Рибачок.

"Дійшли згоди зі старшим тренером Миколою Мацапурою, що будемо відновлювати олімпійську двійку Лузан/Рибачок. Будемо відновлювати та сподіватися на результат на Олімпійських іграх, так. Чи можна сказати, що Рибачок замінить Терету на останні місяці перед Олімпіадою? Гадаю, що воно так і буде відбуватися", — сказав тренер.

Причину такого рішення Нагаєв також пояснив результатами, які демонструвала Україна у різних двійках. Тренер відзначив роботу Терети, зокрема допомогу у здобутті олімпійської ліцензії, однак звернув увагу на виступ жіночої каное-двійки на чемпіонаті світу-2023, де екіпаж посів лише восьме місце.

"[Рибачок] разом з [Лузан] у 2022 році в Канаді були другими на чемпіонаті світу. Тобто після Олімпійських ігор й надалі виступали у двійці, показували гарні результати: були переможницями і на Кубку світу, і на чемпіонаті Європи. Терета дуже допомогла команді. З Теретою Людмила Лузан виграла Європейські ігри, але ж вони були лише восьмими на ліцензійному чемпіонаті світу", — додав тренер.

Як виступала Україна у каное-двійці (500 м) за останні 5 років?

У парі Лузан/Рибачок

  • Здобула "срібло" Олімпіади-2020. Лузан та Рибачок — перші в історії віцечемпіонки Олімпіади у жіночому каное, яке дебютувало на Іграх у Токіо.
  • Виборола дві медалі чемпіонатів світу: "золото" у 2021 році та "срібло" у 2022 році.
  • Стала 2-разовою чемпіонкою Європи (2021 та 2022 роки).
  • Три медалі Кубка світу — два "золота" у Сегеді (2020 та 2021 роки), "бронза" у Познані (2019 рік).

У парі Лузан/Терета

  • Виборола "золото" Європейських ігор-2023 та здобула ліцензію на Олімпіаду-2024.
  • Здобула "бронзу" Кубка світу у Познані.
На початок