"Будь-які швидші кроки – підкошуються ноги". Олена Білосюк – про старт в естафеті на Олімпіаді-2022

"Будь-які швидші кроки – підкошуються ноги". Олена Білосюк – про старт в естафеті на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Будь-які швидші кроки – підкошуються ноги". Олена Білосюк – про старт в естафеті на Олімпіаді-2022 Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар Олени Білосюк для Суспільне Спорт після першого та єдиного старту на Олімпіаді-2022.

Жіноча збірна України з біатлону на сьомому місці завершила виступ в естафетній гонці на Олімпійських іграх-2022. За Україну в цьому старті бігли Ірина Петренко, Юлія Джима, Анастасія Меркушина та Олена Білосюк.

Саме капітанка збірної України Білосюк була фінішеркою естафетної четвірки, хоча буквально кілька днів тому вона вийшла з ізоляції після коронавірусу. Хвороба в Олени проходила з симптомами, вона не могла повноцінно тренуватися і перебувала 10 днів у закритій кімнаті.

Читайте також: "Запам’ятаю Олімпіаду як страшний сон". Білосюк розповіла про коронавірус та ізоляцію на Іграх-2022

На підготовку до естафети в Білосюк було чотири дні, і ще кілька днів до гонки вона характеризувала словом "диво", якщо вдасться пробігти в цій командній гонці. Утім, безпосередньо у старті Олена Білосюк пробігла, відстрілялася з 10 пострілів (без додаткових патронів) і навіть відіграла кілька позицій.

Після фінішу тренер команди Урош Велепець сказав, що біатлоністка "здивувала" його. А сама Олена Білосюк після гонки поспілкувалася з Суспільне Спорт.

  • Про підготовку до гонки

"Скажу так, після коронавірусу підійти нормально до цієї гонки було неможливо. Хто перехворів, розуміє, що треба місяць чи пару тижнів, щоб відійти, щоб нормально себе почувати. І перші два дні, коли я каталася [на тренуваннях], голова обертом йшла, і задишка, і зовсім сил не було. Я зі сльозами дивилася на тренерів і казала, що не знаю, як маю хоча б доїхати до фінішу.

Лише на третій день почала себе більш-менш нормально почувати, змогла прискорення зробити. Учора ще трішечки так посмикалася, але жодного цілого кола не змогла зробити у прискоренні. Уже на старті я розуміла, що треба дуже обережно вести цю гонку, дуже тактично грамотно, щоб доїхати до фінішу. Я відчувала, що будь-які два швидші кроки, знову йде запаморочення, підкошуються ноги - цього не можна робити. Максимально технічно намагалася йти, довгий крок, щоб просто доїхати.

Єдине: на фініші, коля зі спуску підхопила швидкість, лижі були чудові, і я змогла обійти на фініш чешку. Але це було більше для себе, щоб зрозуміти, що я не все перехворіла, що я буду боротися завжди за команду до останнього метру".

  • Про проблеми зі стрільбою під час підготовки до гонки
"Зі стрільбою також не все було "лади", бо перші пару днів, коли задишка і запаморочення були.. Скажу так, правду кажуть, що коронавірус впливає на нервову систему. Я тренеру кажу, що мозок не встигає швидко реагувати. Тобто я бачу, щось треба зробити, але поки це роблю, вистріл пішов повз мішень. На тренуваннях я нервувала і нервувалася. Тренер мені постійно казав: "Лєна зберися, Лєна зберися". Перед стартом знову: я навіть трохи з ним сварилася. Але кожен намагався зробити максимум".
  • Про саму гонку та результат в ній
"Звісно, приємно, що вдалося так завершити гонку. Нарешті зробила 0+0 на естафеті, бо попередні кілька естафет я поспішала, на стійці робила промахи. Тут я розуміла, що будь-який додатковий патрон - мене і ззаду можуть наздогнати. Не знаю, як по швидкості і швидкострільності, мабуть довго, але намагалася зробити максимум".
  • Про підтримку та ситуацію в Україні
"Хочу подякувати усім, хто підтримував. Приємно, що люди розуміють: здоров'я у першу чергу, а на біатлоні та Олімпійських іграх життя не закінчується. Буду робити максимум, що залежить від мене. Хочу я теж підтримати наших співвітчизників: ми цікавимося, але не читаю усіх новин, не володію усією інформацією. Але як люди пишуть: знову стрес, знову під час Олімпіади якісь додаткові фактори, тому я хочу підтримати вас усіх і дякую за вашу підтримку".
"Мабуть, з моїх чотирьох Олімпіад - цю я б хотіла забути".

Що відомо

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо