Україна - сьома у жіночій біатлонній естафеті на Олімпіаді-2022: результати гонки

Україна - сьома у жіночій біатлонній естафеті на Олімпіаді-2022: результати гонки

Україна - сьома у жіночій біатлонній естафеті на Олімпіаді-2022: результати гонки Andrei Ivanov / biathlon.com.ua

Результати останньої командної гонки у біатлоні на Олімпіаді у Пекіні.

На Олімпіаді-2022 відбулася остання командна гонка - жіноча естафета. 20 команд вийшли на старт в естафетній гонці, серед них і збірна України.

Тривалий час визначеності щодо складу збірної України не було. Навіть після виходу з самоізоляції Олени Білосюк, яка перед початком Олімпіади отримала позитивний результат тесту на коронавірус - і сама спортсменка, і головний тренер Урош Велепець звертали увагу на стан спортсменки перед естафетою.

У підсумку Білосюк потрапила у склад і мала бігти гонку останньою. Відкривати ж її мала Ірина Петренко.

Читайте також: Старт-лист на жіночу естафету Олімпіади-2022: склад України та головних фавориток

Петренко ідеально пройшла вогневі рубежі, закривши їх без додаткових патронів. І йшла у топ-6 з відставанням у вісім секунд від проміжної лідерки.

На останньому колі Петренко втратила цю перевагу, програвши 13 секунд. Але все ж передала естафету у топ-10 Юлії Джимі.

Джима вже на першому колі відіграла дві позиції. Але на стрільбі втратила усю перевагу: українка не закрила одну мішень навіть з додатковими патронами і опустилася на 16-у позицію.

На "стійці" Джима ледь вдруге не пішла на коло штрафу. Але все ж закрила останню мішень з додатковими патронами, вийшовши 13-ю. На передачі естафеті лідерка збірної України відіграла одну позицію.

А ось етап Анастасії Меркушиної вийшов майже ідеальним. Українська біатлоністка без додаткових патронів закрила усі десять мішеней, показала четвертий час на колі і підняла команду на восьму позицію.

Олена Білосюк почала програвати по десять секунд на контрольних позначках. Але чиста стрільба на першій стрільбі дозволила втриматися на восьмій позиції.

Білосюк, так само, як і Меркушина та Петренко, пройшла без хиб свій етап на вогневих рубежах. І навіть виходила сьомою на останнє коло дистанції.

І Білосюк втримала сьому позицію! Програючи її збірній Чехії, на фініші українка випередила представницю Чехії.

Олімпійськими чемпіонками у жіночій естафеті стали шведки. На фініші Швеція випередила збірну ОКР з перевагою у 12 секунд.

Біатлон. Жіноча естафета

  1. Швеція (0+6) 1:11:03.9
  2. ОКР (1+7) +12.0
  3. Німеччина (0+6) +37.4
  4. Норвегія (2+8) +50.7
  5. Італія (0+5) +1:33.1
  6. Франція (2+10) +2:13.0
  7. Україна (1+6) +3:00.2
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо