На тлі повідомлень у ЗМІ про можливі переговори радників країн-лідерів "нормандського формату" з ватажками "ЛДНР" голова Офісу президента Андрій Єрмак запевнив, що жодних прямих переговорів із маріонетковими очільниками з ОРДЛО буде.
"Позиція України, яку багато разів висловлювали на різних рівнях, є незмінною, вона відповідає українським інтересам. Жодних прямих переговорів із сепаратистами не було й не буде", — написав Єрмак у Facebook.
Як відомо, глава Офісу президента представлятиме державу на зустрічі політичних радників країн "нормандської четвірки", що відбудеться 26 січня в Парижі.
"Ми говоритимемо про відновлення режиму повного припинення вогню, який, на жаль, працює з великими порушеннями. Говоритимемо про гуманітарні питання, про відкриття пропускних пунктів і про майбутню роботу "Нормандського формату", — зазначив Андрій Єрмак.
Він додав, що будь-які рішення у форматі приймаються виключно на зустрічах лідерів країн, а переговори делегацій мають виключно консультаційний характер.
"У "Нормандському форматі" право затверджувати будь-які документи мають лише лідери держав. Усе інше – консультаційні моменти. Сьогодні ми будемо відстоювати українську позицію. Але її формуєте не ви, а український народ", — пояснив Єрмак.
Що відомо
- Радники лідерів України, Німеччини, Франції та Росії зустрінуться в Парижі 26 січня для обговорення ситуації на Донбасі.
- На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року.
- Росія почала переміщувати війська в Білорусь для спільних військових навчань в цій країні. Навчання мають відбутися 10-20 лютого. Але, як з'ясували журналісти, лише частина військової техніки РФ рухається до заявлених для навчань полігонів — решта зупинилася під Гомелем, у районі за 40 кілометрів від Чернігівської області та за 200 кілометрів до столиці.
- 12 січня в Кремлі відреагували на заяву президента Володимира Зеленського про необхідність проведення нового "нормандського саміту" для досягнення миру на Донбасі. Там вважають, що Україна має "предметно виконати попередні домовленості" для наступного саміту.
- 14 січня Андрій Єрмак заявив, що Україна запропонувала Сполученим Штатам провести тристоронню зустріч за участі президентів України, США та Росії. У коментарі "РИА Новости" речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія не отримувала таких пропозицій.
- 19 січня президент США Джо Байден заявив, що вторгнення в Україну стане для Росії катастрофою, яка призведе до значних людських та економічних втрат. Водночас Зеленський у відповідь на заяву Байдена про різні варіанти відповіді Заходу в залежності від ступеня агресивності Росії заявив, що не існує "незначних вторгнень" та "незначних втрат".
- 21 січня Білий дім підтвердив свій намір надати Україні гелікоптери Мі-17 на тлі посилення напруження через російські війська поблизу українського кордону. У ніч проти 22 січня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилася перша з кількох партій пакету безпекової допомоги Сполучених Штатів Збройним силам України.
Читайте також
Від провокацій на Донбасі до санкцій. Що писали західні ЗМІ про агресію Росії проти України
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!