Денісова розповіла історію ще одного незаконно ув’язненого в ОРДЛО

Денісова розповіла історію ще одного незаконно ув’язненого в ОРДЛО

Денісова розповіла історію ще одного незаконно ув’язненого в ОРДЛО
Антон Григоров, фото: Людмила Денісова

Антон Григоров, який перебуває у незаконному ув’язненні у Краснолуцькій виправній колонії №19, має інвалідність другої групи через екзостозну хворобу кістокЕкзостозна хвороба - пухлиноподібне ураження, яке характеризується надмірним розвитком хряща з "викиданням" надлишкових хрящових мас за межі кістки. . Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"У цивільні заручники Антон потрапив 13 березня 2019 року, коли їхав на роботу до шахового клубу. Того ж дня до його квартири прийшли невідомі озброєні люди, які вилучили комп’ютер, флешки та записники", — розповіла Денісова.

Вона додала, що спочатку представники окупаційної адміністрації не підтверджували затримання Антона Григорова, але згодом повідомили, що його утримують "у рамках розслідування підготовки теракту".

За словами Денісової, у січні 2020 року Антона засудили за "держзраду та шпигунство" до 12 років позбавлення волі.

Людмила Денісова розповіла, що за час перебування у в’язниці Антон дуже схуднув. Внаслідок прогресування екзистозної хвороби кісток на його тілі - 127 наростів. Крім того, він має необстежену пухлину в голові та потребує невідкладного обстеження та лікування. В умовах ув’язнення жодна медична допомога йому не надається.

Що відомо

  • Антон Григоров працював у шаховій школі в тимчасово окупованому Луганську та був волонтером Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні - на лінії розмежування допомагав облаштовувати пункти обігріву та водопостачання.
  • Раніше Григоров був співробітником Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, але 2018 року його звільнили за вказівкою так званого "МГБ ЛНР" через фото у вишиванці на Майдані Незалежності у Києві та на фоні прапора України.

Суспільне Донбас запустив подкаст “Полон. Історії вільних людей”, де ми говоримо з тими, хто пройшов через досвід полону у тюрмах на окупованих територіях.

Читайте також

  • Окупанти утримують у полоні 70-річного Віталія Атаманчука — Денісова
  • Майже три роки російські окупанти утримують у полоні жителів прифронтового Верхньоторецького: Олену Зайцеву та її 21-річного сина Владислава.
  • Майже 2 роки окупанти утримують у полоні 20-річного Богдана Максименка. У хлопця вроджена вада серця, стан його здоров'я — критичний.
  • Російські окупанти звинуватили громадянина України Віктора Дзицюка у "шпигунстві та організації диверсій". Вони засудили його до 16 років позбавлення волі.
  • Російські окупанти засудили за "шпигунство" жительку Донецька Марину Юрчак до 15 років позбавлення волі. Від побоїв у жінки сильно травмовані ноги.
  • Українського військового Юрія Гордійчука, який потрапив у полон окупантів у травні 2019 року, окупанти "засудили" до 17 років позбавлення волі. У Юрія серйозні проблеми зі здоров'ям, медичну допомогу він не отримує.
  • Володимир Черкас потрапив у полон російських окупантів у вересні 2017 року. В окупований Донецьк чоловік поїхав через смерть батька.
  • Українського військового Ігоря Мирончука, який потрапив у полон окупантів у 2019 році, засудили за "шпигунство" до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок