Школи, обласна рада та офіси: у Миколаєві перевіряють інформацію про замінування

Школи, обласна рада та офіси: у Миколаєві перевіряють інформацію про замінування

Оновлено
Школи, обласна рада та офіси: у Миколаєві перевіряють інформацію про замінування
Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 24 січня, приблизно о 8:00, до правоохоронних органів надійшло анонімне повідомлення про замінування усіх навчальних закладів міста, будівлі обласної ради, кабінету начальника Головного управління поліції в області Сергія Шайхета та офісів компаній "Нібулон" та ТОВ "Харвест".

Інформацію кореспондентам Суспільного підтвердила речниця Нацполіції Тетяна Петрова.

Зі слів речниці, правоохоронці обстежують приміщення навчальних закладів, підприємств, адмінбудівель та прилеглі до них території. На місці працюють профільні служби.

Близько 270 співробітників обласної ради та облдержадміністрації евакуйовували. Про це розповіла речниця облради Ганна Чепова.

"Такі дії мінерів направлені на дестабілізацію в країні. Робиться це для створення панічних настроїв, для створення напруженості в суспільстві. Для того, щоб зростала недовіра для органів влади, зневіра в армію, недовіра правовому блоку", — розповів політтехнолог Олександр Ухмановський.

Станом на 15:30 перевірки закінчили, вибухових пристроїв не знайшли.

Повідомлення про мінування шкіл відбуваються з понеділка, 10 січня. 12 січня "мінували" школи №36, №31 та №3. 13 січня було повідомлення про "мінування" школи №46. 14 січня — школи №19, №20, №46, №56. 17 січня повідомили про замінування усіх навчальних закладів Миколаєва. 19 січня "мінували" школи № 19, школи № 46, школи № 56. 21 січня "замінували" гімназію №41.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський 25 березня підписав Закон "Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян" № 1292-ІХ.
  • Закон запроваджує кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, якщо завідомо неправдиве повідомлення стосується критично важливих об’єктів інфраструктури або будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я, або закладів освіти (таке діяння карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років).
  • До восьми років позбавлення волі призначатимуть тим, хто повідомив про неправдиве замінування, зокрема, шкіл, дитсадків, лікарень та будівель органів влади. Раніше за такі повідомлення загрожувало щонайбільше шість років.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок