"Мінування" шкіл у Миколаєві. 19 січня повідомили про загрозу вибуху в трьох школах

"Мінування" шкіл у Миколаєві. 19 січня повідомили про загрозу вибуху в трьох школах

Оновлено
"Мінування" шкіл у Миколаєві. 19 січня повідомили про загрозу вибуху в трьох школах
Фото: Адміністрація Інгульського району

У Миколаєві 19 січня до поліції надійшли анонімні повідомлення про замінування трьох навчальних закладів. Це школа № 19, що на вул. Передовій, 11-А, школа № 46, що на вул. 9-та Поздовжня, 10, школа № 56, що на вул. Космонавтів, 138-А.

Інформацію про це кореспондентам Суспільного підтвердила речниця Національної поліції в Миколаївській області Тетяна Петрова.

За словами Тетяни Петрової, анонімне повідомлення про "мінування" шкіл надійшло до поліції о 08:08 ранку. На місце події відправили профільні служби для проведення перевірки. Учнів та працівників закладів правоохоронці евакуювали.

"Станом на 10:25 тривають обстеження будівель та прилеглих до них територій", — сказала Тетяна Петрова.

За словами заступниці директорки Миколаївської школи № 19 Тетяна Копотієнко, 1050 учнів евакуювали та відпустили на дистанційну форму навчання.

"Перевірки школи правоохоронці закінчили о 10:30", — розказала Тетяна Копотієнко.

Про подальше навчання учнів школи № 19, за словами заступниці директорки, повідомлять додатково.

За словами директорки школи № 56 Ольги Мазур, 19 січня дітей в школі не було, коли на електронну пошту надійшло анонімне повідомлення про "замінування".

"Оскільки 18 січня ми отримали повідомлення про замінування школи і можливий вибух 19 січня, вирішили перевести дітей на дистанційне навчання", – розказала Ольга Мазур.

За словами Ольги Мазур, 23 робітники школи евакуювали. Правоохоронці завершили перевірку закладу о 10:15. Вибухонебезпечних предметів не виявили.

У школі № 46 на телефонний дзвінок відповіли, але з кореспондентами Суспільного розмовляти відмовились.

Що відомо

  • У Миколаєві 17 січня на електронні пошти Нацполіції та Служби безпеки України у Миколаївській області надійшов лист з інформацію про мінування супермаркету на вулиці 3-й Слобідській. Після перевірки будівлі вибухівку не знайшли.
  • 17 січня близько 8:00 на електронну пошту СБУ надійшло анонімне повідомлення про замінування усіх навчальних закладів Миколаєва. Перевірку будівель та території шкіл завершили о 15:00. Вибухонебезпечних предметів не знайшли.
  • Повідомлення про мінування шкіл відбуваються з понеділка, 10 січня. 12 січня "мінували" школи №36, №31 та №3. 13 січня було повідомлення про "мінування" школи №46. 14 січня – школи №19, №20, №46, №56.
  • Президент Володимир Зеленський 25 березня підписав Закон "Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян" № 1292-ІХ.
  • Закон запроваджує кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, якщо завідомо неправдиве повідомлення стосується критично важливих об’єктів інфраструктури або будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я, або закладів освіти (таке діяння карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років).
  • До восьми років позбавлення волі призначатимуть тим, хто повідомив про неправдиве замінування, зокрема, шкіл, дитсадків, лікарень та будівель органів влади. Раніше за такі повідомлення загрожувало щонайбільше шість років.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок