У Львові зафіксували перший випадок штаму "Омікрон". Що відомо

У Львові зафіксували перший випадок штаму "Омікрон". Що відомо

Уточнено
У Львові зафіксували перший випадок штаму "Омікрон". Що відомо
ЛМР

У Львові зафіксували перший випадок інфікування новим штамом коронавірусу "Омікрон". Його підтвердили у 53-річного чоловіка.

Про це Суспільному повідомила головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Іванченко-Тімко.

Чоловік, який інфікувався штамом коронавірусу "Омікрон", за словами Наталії Іванченко-Тімко, подорожував до Італії у межах інкубаційного періоду. Перші симптоми хвороби у нього з'явилися ще за кордоном. В Україні його біоматеріал направили в Київський інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського. Там підтвердили, що збудником хвороби є саме новий штам COVID-19.

Станом на 29 грудня в Україні зафіксували 6 випадків захворювання на новий штам коронавірусу. Зокрема, два випадки виявили у мешканців Києва та два – у жителів Київської області, по одному – у Львові та Дніпрі. Серед хворих — двоє жінок та четверо чоловіків. Троє з них людей повернулись з-за кордону — з Німеччини, Польщі та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Як повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, наразі триває епідеміологічне розслідування нових випадків та обстеження контактних осіб.

Що відомо

  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.
  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
  • Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
  • За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
  • Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) повідомила, що через "Омікрон" ризик заразитися вірусом у літаку збільшився у 2-3 рази.

Читайте також

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок