Штам "Омікрон" розмножується в бронхах у 70 разів швидше за "Дельта" — дослідження

Штам "Омікрон" розмножується в бронхах у 70 разів швидше за "Дельта" — дослідження

Штам "Омікрон" розмножується в бронхах у 70 разів швидше за "Дельта" — дослідження
Фото: Укрінформ

Штам COVID-19 "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях.

Про це свідчать результати дослідження, проведені командою Університету Гонконгу, повідомляє The Guardian.

При цьому вчені також з’ясували, що швидкість розмноження вірусу у тканинах легенів була у 10 разів повільнішою, що, на думку авторів дослідження, може бути показником легшого перебігу захворювання. Водночас Майкл Чан Чі-вай, який керував дослідженням, зауважив, що результати дослідження слід інтерпретувати з обережністю, оскільки тяжкість захворювання визначається й іншими факторами, зокрема імунною відповіддю та тим, чи не спостерігається надмірна реакція імунної системи, відома як "цитокіновий шторм".

"Інфікувавши набагато більше людей, дуже заразний вірус може викликати тяжкі захворювання і смерть, навіть попри те, що сам вірус може бути менш патогенним", – сказав він.

Науковець додав, що здатність штаму "Омікрон" частково уникати імунітету, сформованому вакцинами чи раніше перенесеною хворобою, може становити серйозну загрозу.

Професор мікробіології та імунології в Університеті штату Луїзіана Джеремі Каміль підтвердив це припущення, зазначивши, що штам "Дельта", який виявився більш патогенним за вихідний варіант вірусу, продемонстрував аналогічну картину повільнішого розмноження у тканинах легенів.

"Автори виявили, що "Омікрон" у бронхіальній тканині дуже добре реплікується – навіть набагато краще, ніж "Дельта" або оригінальний вірус. Це може певною мірою сприяти перевазі у поширенні вірусу між людьми", – сказав Каміль.

Раніше вчені з’ясували, що щеплення двома дозами вакцини виробництва китайської фармацевтичної компанії Sinovac не виявляє ефективності проти штаму "Омікрон".

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я прогнозує запуск бустерного щеплення на середину січня 2022 року. Це не пов'язано зі спалахом нового штаму "Омікрон" у Африці та країнах ЄС.
  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до існуючих вакцин.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 14 грудня, новий штам коронавірусу "Омікрон" уже виявили в щонайменше 77 країнах, зокрема США й низці країни Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі, Росії і не лише.
  • В Україні поки не виявили новий штам коронавірусу. Але у зв'язку з його поширенням у світі на період дії карантину в Україні встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.

Читайте також

Вакцина Pfizer захищає від шпиталізації під час захворювання на "Омікрон" — дослідження

"Омікрон" поширюється швидше за "Дельту" та знижує ефективність вакцин — ВООЗ

Близько 110 тисяч українців не зробили другу дозу вакцинації проти коронавірусу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок