Вимагають звільнення Ірини Фаріон з університету: львівські студенти вийшли на мітинг

Вимагають звільнення Ірини Фаріон з університету: львівські студенти вийшли на мітинг

Доповнено

Сьогодні, 14 листопада, у Львові студенти вийшли на мітинг з вимогою звільнення мовознавиці Ірини Фаріон із Національного університету "Львівська політехніка".

Про це повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.

Збір студенти розпочали близько 12 год. біля головного корпусу "Львівської політехніки".

Вимагають звільнення Ірини Фаріон: львівські студенти вийшли на мітинг
Студенти зібралися на мітинг з вимогою звільнення Ірини Фаріон. Фото: Суспільне Львів

Із собою учасники протесту принесли плакати "Фаріон — геть", "Ірина Фаріон ганьбить Україну".

Серед учасників мітингу — студенти НУ "Львівська політехніка", ЛНУ Івана Франка, коледжу індустрії моди КНУКіМ та інші. На початку вони виконали гімн.

Вимагають звільнення Ірини Фаріон: львівські студенти вийшли на мітинг
Вимагають звільнення Ірини Фаріон — львівські студенти. Фото: Суспільне Львів

Серед студентів, які вийшли на протест, Софія з Кременчука.

"Ми вийшли на цей протест, щоб домогтися звільнення Ірини Фаріон з університету. Тому що мій батько військовий і я хвилююся за нього постійно. Коли викладач мого інституту каже такі огидні речі, про це не можна мовчати. Є предмети, які вона викладає у мене", — каже студентка НУ "Львівська політехніка" Софія.

4 листопада в ефірі програми "Рандеву з Яніною Соколовою" філологиня Ірина Фаріон розкритикувала російськомовних військових ЗСУ. Вона сказала, що не може назвати їх українцями.

"Ірина Фаріон мала можливість вибачитись багато разів. Вона записувала вже після сказаних подій відео на свій канал, вона робила багато дописів у свій телеграм канал. У неї був час вибачитись. Вона цього не зробила. Вони запропонували вислухати наші вимоги ще раз і вийти на компромісний варіант. Я не знаю, чому не можна просто звільнити Фаріон, але якщо університет не захоче цього зробити, то ми вийдемо ще раз", — каже радник голови Львівського осередку ГО "Українські студенти за свободу" Руслан Пасічник.

Вимагають звільнення Ірини Фаріон з університету: львівські студенти вийшли на мітинг
Студенти вийшли на мітинг з вимогою звільнення Ірини Фаріон. Фото: Суспільне Львів

До студентів вийшли представники "Львівської політехніки", зокрема, проректорка зі стратегічного розвитку Лілія Жук. Вона нагадала, що в університеті вже створена робоча група, яка вивчає ситуацію. І запросила представників від студентів на розмову.

"Є ще інша складова: і тут мають своє слово сказати уповноважені органи. Для того, щоб звільнити чи усунути від виконання обов'язків людину, ці відносини регулює трудове законодавство. Є чіткі підстави для того, щоб усунути чи розірвати строковий договір. Зараз таких підстав немає", — сказала проректорка зі стратегічного розвитку Лілія Жук під час зустрічі.

Допоки тривала зустріч ініціативної групи студентів з представниками ректорату, мітинг на подвір’ї "Львівської політехніки" не розходився.

За інформацією учасника ініціативної групи, студента Руслана Пасічника, домовилися про спільний круглий стіл між адміністрацією ВНЗ та студентами 23 листопада. А також, що декілька студентів також увійде до складу університетської комісії, яка розглядає справу Ірини Фаріон.

Кореспонденти Суспільного телефонували до Ірини Фаріон, аби дізнатись її позицію, вона слухавки не підняла

Напередодні, 13 листопада, ексдепутатка та мовознавиця Ірина Фаріон відреагувала на новину про те, що російська ФСБ затримала проукраїнського студента з Криму. Це трапилось після того, як вона опублікувала у соцмережах скріншот електронного листа з особистими даними юнака. Попри те, що у листі кримчанин вказав, що навчається у Сімферополі, науковиця заявила, що не знає, звідки люди, які її підтримують.

Реакцію на ситуацію Ірина Фаріон опублікувала на Telegram-каналі.

"Бачу, що ширять чергову провокацію проти мене, начебто через мене затримано якогось студента. Панове. Не ведіться на гебістську тактику ворога. Мене підтримують сотні людей, і я їм за це вдячна. Поза тим, я не можу знати, звідки ці люди. Але я знаю, що тільки нашою відкритою публічною боротьбою можемо перемогти ворога всередині країни. Борітеся — поборете", — заявила мовознавиця.

У пресслужбі Львівського національного університету "Львівська політехніка", де викладає Ірина Фаріон, повідомили, що створили робочу групу щодо цієї ситуації. Вона працюватиме до 22 листопада.

Що відомо про скандал з Іриною Фаріон

  • 4 листопада вийшов ефір програми "Рандеву з Яніною Соколовою", де філологиня Ірина Фаріон розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з Третьої штурмової бригади (створена на базі добровольчого формування "Азов"). Вона сказала, що не може назвати їх українцями.
  • Вранці 7 листопада після інтерв'ю з мовознавицею уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець написав, що звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації. Лубінець прямо не назвав прізвища Фаріон, однак його заява з'явилася на тлі скандалу з нею, який зараз обговорюють у соцмережах.
  • Також на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Ірину Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі.
  • На сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.
  • 9 листопада у Міністерстві освіти та науки України відреагували на скандал з професоркою Львівської політехніки Іриною Фаріон. І заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників та захисниць. При цьому додали, що рішення про призначення та звільнення працівників ухвалює виш.
На початок