Через "Омікрон" Україна заборонить в'їзд іноземцям із південноафриканських країн

Через "Омікрон" Україна заборонить в'їзд іноземцям із південноафриканських країн

Доповнено
Через "Омікрон" Україна заборонить в'їзд іноземцям із південноафриканських країн
Фото: Associated Press

У зв'язку з поширенням нового штаму коронавірусу "Омікрон", з 00:00 03 грудня 2021 року на період дії карантину в Україні установлюється заборона на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибули з ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Лесото, Есватіні, Мозамбік, Малаві та перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів.

Водночас, обов'язкову самоізоляцію, обсервацію мають пройти громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, які прибувають в Україну з вказаних вище країн та перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів. Про це йдеться у відповідній постанові уряду.

“Подібні заходи уже запровадили у себе Велика Британія, США Австралія, Канада, Ізраїль та ряд інших країн”, — сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у четвер, 2 грудня.

За його словами, нові штами найбільш активно поширюються у тих країнах, де спостерігаються найнижчі темпи вакцинації.

“Це в черговий раз підтверджує необхідність вакцин”, — додав глава уряду.

Що відомо

  • Вперше новий штам коронавірусу B.1.1.529 або "Омікрон" виявили у Ботсвані, ПАР та Гонконгу. Експерти припускають, що він може стати найбільш небезпечним варіантом вірусу.
  • Перші можливі випадки зараження новим південноафриканським штамом коронавірусу зафіксували у низці країн Європи, зокрема у Німеччині, Чехії, Нідерландах та Італії.
  • Європейський Союз хоче припинити авіасполучення з Південною Африкою, щоб протистояти поширенню нового варіанту COVID-19.
  • МОЗ Великої Британії підтвердило перші випадки інфікування новим штамом COVID-19. Вони пов'язані з поїздками до Південної Африки. Раніше країна тимчасово призупинила авіасполучення із низкою південноафриканських країн через поширення нового варіанту коронавірусу.
  • В Ізраїлі запровадили нові карантинні обмеження, щоб запобігти поширенню нового штаму COVID-19. Йдеться, зокрема, про тимчасове закриття кордонів для іноземців.
  • В Європейському центрі із запобігання та контролю захворювань (ECDC) вважають, що новий штам коронавірусу Omicron може бути більш стійким до вакцин та швидше поширюватися.
  • Moderna та Pfizer планують адаптувати свої вакцини для використання проти штаму "Омікрон".

Читайте також

Вибір редакції

На початок