Близько 110 тисяч українців не зробили другу дозу вакцинації проти коронавірусу

Близько 110 тисяч українців не зробили другу дозу вакцинації проти коронавірусу

Важливо

Близько 110 тисяч українців, які отримали першу дозу щеплення від коронавірусу, не з’явилися для отримання другої дози.

Про це на брифінгу 14 грудня заявив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін. Інформація також опублікована на офіційному сайті МОЗ.

"Близько 110 тис. українців протермінували другу дозу антиковідної вакцини. Саме тому закликаю кожного прийти та надолужити пропущену дозу. Нагадую, що мінімально можливі інтервали для другої дози вакцини Comirnaty — 21 день, Moderna — 28 днів, CoronaVac — 14 днів, AstraZeneca — 28 днів", – сказав Кузін.

Станом на 14 грудня, понад 14 мільйонів громадян отримали принаймні одну дозу щеплення, зазначив Кузін.

Заступник міністра наголосив, що попри зменшення кількості виявлених випадків COVID-19 та зменшення рівня госпіталізацій, ризик поширення вірусу і, відповідно, ризик захворіти – досі високий. А поширення нового варіанту "Омікрон" лише збільшує ці ризики.

"Зараз обов’язок кожної людини – захистити себе та близьких, зробивши щеплення... За даними ЕСОЗ, за серпень-жовтень невакциновані мають майже у 5 разів вищий ризик госпіталізації та майже у 9 разів вищий ризик смерті від COVID-19", – сказав Кузін.

Що відомо

  • Минулої доби унаслідок коронавірусу померли 387 людей, понад 7 тисяч людей захворіли.
  • Міністр охорони здоров'я  Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19, який передбачає щеплення бустерною дозою окремих категорій населення.
  • Станом на 13 грудня 40% дорослих українців (12 мільйонів 457 тисяч) вже отримали повний курс щеплення. Досягнувши цієї позначки Україна виконала цільовий орієнтир встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я: 40% вакцинованих в 2021 році.
  • Ляшко застеріг українців від шахраїв: МОЗ не розсилає повідомлення щодо виплати 1 тисячі гривень щепленим громадянам і не просить їх надсилати невідомим людям контактні дані.
  • Випадки зараження новим штамом коронавірусної інфекції "Омікрон" зафіксували у 63 країнах світу. Станом на 30 листопада в 11 країнах Євросоюзу і Європейської економічної зони зафіксували 44 випадки нового штаму коронавірусу "Омікрон”.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок