Міністр енергетики закликав "не спекулювати" на темі віялових відключень

Міністр енергетики закликав "не спекулювати" на темі віялових відключень

Міністр енергетики закликав "не спекулювати" на темі віялових відключень
. Герман Галущенко. Фото: energoatom.com

В Україні не буде віялових відключень електроенергії цього опалювального сезону. Про це кореспондентці Суспільного сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

“Не буде! Я вчора бачив один телеграм канал, де пишуть, що на 200% зросте тариф на електроенергію тому що нове ПСО закінчується у квітні. Це ж не аналітика, а ганьба і не треба на цій темі спекулювати” — сказав міністр.

Він додав, що "Енергоатом" і "Укренерго" реалізують весь товар на ринку, а не так, як раніше, коли завищувалися обсяги споживання, а контроль і прозорість ринку електроенергії дали змогу встановити на ринку для більшості домогосподарств тариф 1,44 грн за кВт-год.

Галущенко зазначив, що з 21 листопада Україна поновила імпорт електроенергії з Білорусі: "Білорусь з учора (21 листопада — ред.) поновилася. Але ми не розраховуємо на цей обсяг і на стабільність. Тому ми коли рахували і змінювали прогнозний баланс, ми не розраховували взагалі на той обсяг".

Що таке віялові відключення електроенергії

Віялові відключення — почергові або погрупові від'єднання споживачів від електромережі задля обмеження навантаження на енергосистему. Скорочення видобутку і постачання енергетичного вугілля або зупинка одразу декількох блоків АЕС для ремонту можуть призвести до утворення дефіциту генеруючої потужності в енергосистемі країни. Це, своєю чергою, може викликати віялові відключення.

Що відомо

  • Опалювальний сезон 2021-2022 Україна почала на тлі світової енергетичної кризи, нестачі вугілля та підвищення цін на енергоносії. Газ у світі здорожчав у понад десять разів, вугілля — в чотири.
  • Цьогоріч Україна ризикує стикнутися з дефіцитом вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС). За даними Міністерства енергетики, до початку опалювального сезону запаси українського вугілля були втричі менші за норму.
  • Президент Володимир Зеленський увечері 10 листопада заявив, що енергетична ситуація в Україні "не така трагічна", як повідомляють ЗМІ. Звернення голови держави опублікував Офісу президента. "Енергетична криза не в Україні – енергетична криза сьогодні у світі. Безумно, це впливає і на нашу ситуацію, але вона точно не така трагічна, як змальовують її деякі істеричні медіа. Вона точно краща у порівнянні з багатьма іншими країнами", – сказав Зеленський.
  • Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що Україна безперешкодно пройде опалювальний сезон-2021 попри проблеми з імпортом палива. Галущенко заявив, що уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону.
  • Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявив, що станом на 5 листопада майже 90% житлового сектору України забезпечені теплом.
  • В "Укренерго" повідомили, що 2 листопада Білорусь та Словаччина здійснили аварійні поставки електроенергії в Україну за запитом української сторони. Причинами дефіциту потужності в "Укренерго" назвали підвищену аварійність на енергоблоках теплових електростанцій (ТЕС) у період сезонного зростання споживання.
  • 5 листопада міністр енергетики Галущенко заявив, що жоден кіловат імпорту електроенергії в Україну не надійшов. 6 листопада у Міністерстві енергетики Білорусі заявили, що відновили постачання електроенергії в Україну.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок