Що необхідно для синхронізації української енергосистеми з ЄС. Відповідає Укренерго

Що необхідно для синхронізації української енергосистеми з ЄС. Відповідає Укренерго

Ексклюзивно
Що необхідно для синхронізації української енергосистеми з ЄС. Відповідає Укренерго
Вікіпедія

Для того, щоб синхронізувати українську енергосистему із енергосистемою Європейського Союзу, необхідно провести переналаштування систем керування потужністю на теплових і гідроелектростанціях України.

Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

"Стосовно дослідження статичної стійкості, українська енергосистема не потребує жодних додаткових заходів для синхронізації з європейською. Стосовно досліджень динамічної стійкості – в одному з багатьох сценаріїв були виявлені певні технічні проблеми, які усувають досить легким набором технічних заходів", – розповів посадовець.

Він пояснив, що серед цих питань – переналаштування систем керування потужністю на теплових і гідроелектростанціях.

"Це – захід, який не потребує жодного нового мережевого будівництва. Він може бути здійснений за декілька місяців. Також він не потребує значних інвестицій", – зауважив енергетик.

Читайте також: Холодні батареї та зупинка підприємств: чим загрожує Україні вугільний дефіцит

Як зазначив Кудрицький, ці висновки базуються на попередніх результатах досліджень, які ще мають бути затверджені ENTSO-EЄвропейська мережа операторів системи передачі електроенергії. В "Укренерго сподіваються, що регулятор затвердить та підпише відповідний звіт у жовтні.

"Також очікуємо що в листопаді цього року регіональна група "Континентальна Європа" на своєму пленарному засіданні затвердить ці результати, а також визначить можливість початку ізольованого режиму взимку наступного року", – пояснив енергетик.

За його словами, переналаштування систем керування забезпечить можливість усунути будь-які проблеми технічні для синхронізації.

"Щоправда, в літній період у нас залишається обмеження експорту в 600 мВт. При тому, що максимальна комерційна пропускна спроможність наших інтерконекторів на сьогодні оцінена ENTSO-E в 2000 мВт", – додав посадовець.

Він пояснив, що для того, щоб усунути це обмеження, на українських підстанціях необхідно також встановити додаткові пристрої, які мають назву СТАТКОМПристрій компенсації реактивної потужності.

"Наразі ми розглядаємо чотири такі локації. Це може бути здійснено за 12-16 місяців з початку проєктування", – зауважив Кудрицький.

За його словами, після переналаштування системи на чотирьох підстанціях в усій об’єднаній енергетичній системі буде можливо внести технічні зміни, завдяки чому вона зможе коректно синхронізуватись з ЄС. Відтак нині Україна очікує на схвалення цього кроку з боку Європи

Як влаштована українська енергосистема

Посадовець пояснив, що українська енергосистема поділена на 2 синхронні зони.

"Острів Бурштинської ТЕС з'єднаний з країнами Європейського союзу, а Об'єднана енергосистема України (ОЕС) поєднана з країнами СНД Співдружність незалежних державдосі. Це – більша частина української енергосистеми, близько 96%", – зазначив він.

Кудрицький додав, що українська енергосистема є однією з найбільших на континенті.

"Ми оперуємо більш ніж 20 тисячами кілометрів магістральних ліній електропередач класом напруги 220-750 кВ і 103 магістральними підстанціями", – розповів енергетик.

За його словами, при цьому українська енергетика продукує меншу кількість викидів діоксиду вуглецю у порівнянні з європейською.

"Україна взяла на себе амбітну ціль – зменшити викиди CO2 на 65% до 2030 року відповідно до Паризької кліматичної угоди", – зауважив Кудрицький.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок