Росія намагається зірвати поставки палива до України – Міненерго

Росія намагається зірвати поставки палива до України – Міненерго

Росія намагається зірвати поставки палива до України – Міненерго
. УНІАН

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що Україна безперешкодно пройде опалювальний сезон попри проблеми з імпортом палива, які намагається організувати Росія.

Як заявив міністр під час години запитань до уряду у Верховній раді, Росія створює штучні перешкоди задля того, щоб зірвати опалювальний сезон в Україні. За словами посадовця, нині РФ постачає лише 57 мільйонів кубометрів газу на добу замість 109 мільйонів кубометрів, які передбачені чинними угодами. Також він нагадав, що Росія запровадила заборону на експорт вугілля до України.

"Учора (4 листопада – ред.) з’явилась інформація про вугілля яке імпортується з Казахстану – так само створюється штучні перешкоди щодо можливості його імпортування в Україну. Тому ми розуміємо, що це – дійсно великий виклик проходження саме цієї зими, але ми абсолютно впевнені в тому що ми пройдемо спокійно, і вийдемо ще міцнішими з цього опалювального сезону", – запевнив він.

Галущенко пояснив, що у такий спосіб РФ намагається завадити синхронізації України з європейською енергосистемою ENTSO-E та посилити своє геополітичне становище.

"Ми розуміємо, що всі ці ді, які вчиняються, насправді мають єдину мету – завадити цьому процесу. На сьогодні ми вже маємо позитивне попереднє рішення від ENTSO-E стосовно великого прогресу України у підготовці до синхронізації, і маємо дуже суттєву політичну підтримку наших ключових партнерів як в Європейському Союзі, так і в США і в Єврокомісії стосовно того шляху, що обрала Україна", – зазначив посадовець.

За словами міністра, ключовим стабілізаційним чинником цього опалювального сезону буде атомна генерація.

"Йдеться про максимальне залучення атомних блоків до виробництва електроенергії, і насправді в цьому прогнозному балансі на цей рік навантаження буде рекордне на атомну генерацію за останні п’ять років", – зауважив він.

Галущенко пояснив, що додаткове навантаження складе +7 мільярдів кВт/год, що на 15% перевищить минулорічний показник.

"Таке збільшення виробництва електроенергії дозволить зменшити потреба в вугіллі на 3,6 мільйона тонн", – заявив посадовець.

Раніше міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявив, що станом на 5 листопада майже 90% житлового сектору України забезпечені теплом.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок