Зустріч Резнікова із головою Пентагону: про що домовилися. Думка експерта

Зустріч Резнікова із головою Пентагону: про що домовилися. Думка експерта

Ексклюзивно
Зустріч Резнікова із головою Пентагону: про що домовилися. Думка експерта
. radiosvoboda.org

На зустрічі очільників оборонних відомств США та України обговорювали перед усім тему можливої агресії РФ щодо України на тлі штучно створеної кризи мігрантів на кордоні ЄС та Білорусі. Але ця зустріч була ознайомчою після зміни керівництва Міноборони в Україні.

Про це розповів експерт із питань регіональної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак в ефірі Українського радіо.

Він додав, що хоча й невідомо, що саме обговорювали очільники оборонних відомств України та США, проте, напевно, йшлося про можливість нового нападу Росії на Україну.

Читайте також: США можуть знайти спосіб захистити Україну — Квін

"Більшість партнерів України впевнені, що ця криза є елементом відволікання уваги європейських країн від можливої нової широкомасштабної агресії проти України. В цьому контексті, напевно, обговорення було: наскільки серйозні дані, що ця криза в Європі створюється для того, аби сформувати ситуацію, в якій Росії буде простіше напасти на Україну”, – додав Олексій Їжак.

Зокрема експерт зазначив, що допомога Україні від США залишається на умовах, про які домовилися президенти Володимир Зеленський та Джо Байден 1 вересня, коли було підписано Хартію про особливе партнерство.

Володимир Зеленський та Джо Байден спілкуються в Овальному кабінеті Білого дому
Володимир Зеленський та Джо Байден спілкуються в Овальному кабінеті Білого дому. Reuters

“Сам процес допомоги був запущений вже давно, але координація дій зараз напевно була уточнена для нової команди, щоб не було управлінського провалу”, – наголосив Їжак.

На питання чи відбудеться, анонсована прессекретарем Кремля Дмитром Пєсковим, онлайн-розмова Володимир Путін та Джо Байден про Україну, експерт відповів, що американський президент навряд чи захоче обговорювати НАТО та Україну після брязкання російською зброєю біля кордонів з Україною влітку та восени цього року.

“Я думаю, в США немає особливих питань, які треба обговорювати з Росією. Основні питання, які потребують такого обговорення — контроль ядерних озброєнь та подібні - тривають самі собою й там ще немає про що говорити президентам", – відмітив експерт із питань регіональної безпеки.

За його словами, багато експертів вважають, що зараз робиться нова спроба створити ситуацію нагнітання та ескалації для того, щоб Сполучені Штати погодилися на нові перемовини заради перемовин. Таким чином Путін та його соратник Лукашенко хочуть продемонструвати, що вони є справжніми світовими лідерами, які здатні розв'язувати серйозні проблеми, зокрема питання безпеки України та мігрантів.

Що відомо

  • 18 листопада у Вашингтоні відбулася зустріч міністра оборони України Олексія Резнікова та міністра оборони США Ллойда Остіна. Спілкування між українською та американською делегаціями тривало близько трьох годин.
  • Перша зустріч президента України Володимира Зеленського з американським лідером Джо Байденом відбулась 1 вересня. Для України цей візит завершився підписанням низки документів, зокрема Рамкової угоди зі стратегічних основ оборонного партнерства.
  • 1 листопада видання Politico 1 листопада опублікувало знімки переміщення російської техніки. Журналісти стверджують, що підрозділи почали переміщати у бік України наприкінці вересня. Згодом газета The Washington Post також оприлюднила дані про відновлення пересувань російських військ біля українського кордону.
  • У Міністерстві оборони України заявили, що станом на початок листопада 2021 року біля українського кордону та на тимчасово окупованих територіях Російською Федерацією перебувають близько 90 тисяч російських військових. Водночас секретар РНБО України Данілов запевнив, що скупчення російських військ біля кордонів України нема.

Читайте також

Україна просить США внести санкції проти "Північного потоку-2" до оборонного бюджету — Шмигаль

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок