Загибель Чорновола: Офіс генпрокурора перевіряє версію умисного вбивства

Загибель Чорновола: Офіс генпрокурора перевіряє версію умисного вбивства

Загибель Чорновола: Офіс генпрокурора перевіряє версію умисного вбивства
. Радіо Свобода

Офіс генпрокурора продовжує розслідування кримінального провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, в якій загинув політик В’ячеслав Чорновіл. Наразі слідчі перевіряють версію скоєння умисного вбивства.

Про це у відповіді на запит Суспільного повідомило управління інформаційної політики ОГП.

"Повідомляємо, що розслідування кримінального провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, в якій загинув В’ячеслав Чорновіл, триває і здійснюється слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України. Слідством перевіряється версія скоєння умисного вбивства народного депутата України", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у справі проведено "значний обсяг слідчих (розшукових) дій, у тому числі ряд судових експертиз".

Дивіться також: Як "Рух" наблизив Незалежність. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

"Згідно висновку комплексної комісійної судово-медичної, транспортно-трасологічної та автотехнічної експертизи від 29 жовтня 2018 року встановлено, що ушкодження, які було виявлено при судово-медичній експертизі тіла В’ячеслава Чорновола та в ході експертизи решток його ексгумованого тіла, є такими, що сформувалися внаслідок травмування особи, що перебувала у салоні транспортного засобу при зіткненні автомобіля з перешкодою", — пояснили в Офісі генпрокурора.

Водночас там додали, що у матеріалах немає інформації про травмування Чорновола "кастетом", про що раніше повідомляли ЗМІ: "У матеріалах не міститься інформації про ушкодження, які мали б ознаки ударної дії тупого предмету з обмеженою травмуючою поверхнею, в тому числі "кастета", що виходили б за межі комплексу характерних ушкоджень пасажира при ДТП".

Що відомо

  • В’ячеслав Чорновіл був українським дисидентом за часів СРСР та 17 років провів у ув'язненні. На початку 1990-х очолив Народний Рух України та був одним з тих, хто домігся ухвалення Декларації про державний суверенітет та Акту про незалежність України.
  • У 1999 році Чорновіл був кандидатом у президенти Україна. Вибори мали відбутися 31 жовтня, за прогнозами, Чорновіл міг скласти серйозну конкуренцію чинному президенту Леоніду Кучмі.
  • 25 березня Вячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі на 5-му кілометрі траси "Бориспіль-Золотоноша". За офіційною версією, в автомобіль Чорновола врізався в "КамАЗ" із причепом, який розвертався посеред шосе. Чорновіл і його водій Євген Павлов загинули на місці. Соратники та рідні наголошують, що смерть Чорновола стала наслідком замовного вбивства.
  • За словами колишнього заступника генерального прокурора Миколи Голомші В'ячеслава Чорновола в 1999 році могли убити ударами кастетів по голові.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок