За добу щеплення від COVID-19 отримали понад 40 тисяч людей — МОЗ

За добу щеплення від COVID-19 отримали понад 40 тисяч людей — МОЗ

За добу щеплення від COVID-19 отримали понад 40 тисяч людей — МОЗ
. Суспільне, Анна Рибальська

За 29 серпня в Україні від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинували 41477 людей. З початку вакцинації повністю щепили вже понад 3,6 млн осіб.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

"41 477 людей вакциновано проти COVID-19 за минулу добу 29 серпня 2021 року. Одну дозу отримали 13 320 людей, повністю імунізовані — 28 157 людей", — йдеться у повідомленні.

Додається, що протягом доби працювали:

  • 304 мобільні бригади;
  • 1100 пунктів щеплення;
  • 354 центри вакцинації.
Читайте також: В Україні з початку липня зробили більше щеплень від COVID-19, аніж за весь червень — МОЗ

"Від початку вакцинальної кампанії щеплено 5 308 727 людей, з них отримали одну дозу – 5 308 725 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 3 622 915 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 8 931 640 щеплень", — зазначили у МОЗ.

Читайте також: В Україні можуть дозволити "змішувати" Pfizer з іншими вакцинами

Які вакцини сертифіковані в Україні

За даними МОЗ, в Україні на сьогодні сертифіковані чотири вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19:

  1. AstraZeneca (Covishield, SKBio) індійського, корейського та італійського виробництва — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) для екстреного використання. Ефективність — 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.
  2. CoronaVac/Sinovac Biotech — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів Схвалена ВООЗ для екстреного використання. За наявними дослідженнями ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами.
  3. Comirnaty/Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років.
  4. Moderna — це мРНК-вакцина, розроблена американською фармацевтичною компанією Moderna. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Схвалена ВООЗ для екстреного використання. Ефективність вакцини Moderna через 14 днів після введення першої дози, становить приблизно 92%. Згідно з дослідженнями виробника, через пів року після введення другої дози вакцина ефективна на 90%. Крім того, вона на 95% захищає від тяжкого перебігу захворювання. Також у Moderna зазначають, що вакцина на 100% ефективна для дітей у віці від 12 до 17 років.
Читайте також: Чи скасують в Україні масковий режим для вакцинованих. Пояснює головний санлікар

Що відомо

  • За добу 29 серпня в Україні зафіксували 749 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, одужала від хвороби 291 особа. Загалом з початку пандемії виявили понад 2,28 млн випадків.
  • В Україні стартував п'ятий етап вакцинації від COVID-19. Вакцинуватись від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні можуть всі громадяни, старші 18 років, а також іноземці з посвідками на проживання або які отримали статус біженця. Водночас реєструватися у чергу на отримання щеплення через "Дію" вже не потрібно.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
  • У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок