Україна може набути колективний імунітет від COVID-19 лише у 2023 році — дослідження

Україна може набути колективний імунітет від COVID-19 лише у 2023 році — дослідження

Україна може набути колективний імунітет від COVID-19 лише у 2023 році — дослідження
УНІАН

Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Як зазначили у пресслужбі Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" із посиланням на дослідження тенденцій вакцинації і затухання хвороби в різних країнах світу, за умов збереження поточних темпів вакцинації, Україна ризикує не подолати пандемію у 2022 році.

Дослідження провели науковці КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб, ґрунтуючись на головному висновку нещодавньої доповіді McKinsey&Compan про те, що визначальним засобом подолання пандемії COVID-19 є масове щеплення населення.

Дослідники зазначили, що Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету через дефіцит вакцин і вкрай низькі темпи вакцинації - 1,8% однією дозою станом на 1 травня 2021 року.

У дослідженні науковці розділили країни світу на п’ять кластерів. До першого увійшли США, Ізраїль, Велика Британія, Об’єднані Арабські Емірати, що досягли найбільших показників вакцинації населення (середній рівень щеплення перевищує 60%), і наблизилися до формування колективного імунітету в кінці 2-го – на початку 3-го кварталу 2021 року.

До другого кластера увійшла більшість країн західної Європи та Канада. Вони можуть перейти до моделі колективного імунітету ближче до кінця 2021 року із затуханням процесу на початку 2022 року, вважають учені.

До третьої групи увійшли Туреччина, окремі країни центральної Європи, Марокко та Уругвай. У цих країнах рівень щеплення поки що не перевищує 20%, а люди здебільшого не дотримуються суворих карантинних норм. Також в цих регіонах зростає щоденна захворюваність на COVID-19. Ймовірно, йдеться у дослідженні, ці країни перейдуть до моделі колективного імунітету ближче до середини 2022 року.

Четвертий кластер охоплює країни з високим рівнем захворюваності та повільною вакцинацією. До цієї групи, зокрема, увійшли Україна, Росія, Молдова, Грузія, Бразилія, Мексика, Індія та низка інших країн. Середній рівень щеплення для країн цього кластера становить 4,5%, для України – 1,8%.

До п’ятого кластера увійшли Австралія, Китай, Аргентина, країни Південно-Східної Азії з порівняно низькими рівнями захворюваності, але і з повільними темпами вакцинування населення. Подолання пандемії в цих країнах може розтягнутися до кінця 2022-го – початку 2023 року

Учені наголошують, що задля пришвидшення процесу формування колективного імунітету, необхідно дотримуватися всіх протиепідемічних заходів з посиленим епідемічним наглядом за COVID-19.

Що відомо

  • Станом на 5 травня в Україні підтвердили 2 576 нових випадків захворювання на COVID-19, що на 104 випадки більше, ніж за попередню добу. Водночас у двох регіонах країни впродовж доби не зробили жодного щеплення від коронавірусу.
  • Кількість українців, які стверджують, що перехворіли на COVID-19, переважає офіційну статистику щонайменше вдвічі.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна так і не отримала обіцяну Європейським союзом вакцину проти COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок