У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.
Про це йдеться в огляді поточної епідемічної ситуації в Україні, оприлюдненому на сайті НАН.
"Наявні оперативні епідемічні дані дозволяють стверджувати про завершення фази спадання захворюваності на COVID-19 в Україні. На цей момент захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень, та існує загроза виникнення "вибухових темпів" такого зростання – подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу з поширенням у них штаму "Дельта", – йдеться у повідомленні.
У НАН пояснили, що протягом останнього тижня зросли одразу три ключові епідемічні показники – кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків хвороби.
"При цьому число позитивних ПЛР-тестів – ймовірно, найоперативніший із них – за тиждень зросло одразу на 16,6%, тоді як кількість госпіталізацій та нових випадків хвороби також зросли, але не так сильно – на 4,9% і 7,3%, відповідно", – підкреслили вчені.
При цьому майже весь тижневий приріст загальнонаціональної захворюваності спостерігався у південних регіонах країни, в першу чергу – в Одеській області. Загалом на півдні було зафіксовано на 38% більше хворих, ніж тижнем раніше, а на Одещині – одразу на 49%.
Водночас фахівці зазначили, що протягом останнього тижня у середньому щоденне число летальних випадків незначно знизилось.
Що відомо
- Станом на ранок 21 липня в Україні було виявлено 655 нових випадків COVID-19, від ускладнень захворювання померло 13 людей.
- Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреєсус оголосив про початок третьої хвилі COVID-19 на тлі зростання кількості нових випадків захворювання через дельта-штам.
- Станом на 15 липня в Україні офіційно підтверджено чотири випадки зараження штамом коронавірусу "Дельта". Два нових випадки виявили на Закарпатті.
- ВООЗ попередила, що лямбда-штам збудника COVID-19, вперше виявлений на території Перу, поширився вже у понад 30 країнах.
- Міністерство охорони здоров'я повідомило, що в Україні COVID-19 було щеплено 128 646 співробітників 954 компаній. Усього на щеплення вже записані 471 738 особи з 673 компаній.
- МОЗ розповіло про те, якими можуть побічні ефекти вакцинації проти COVID-19 і в яких випадках слід звертатися за допомогою лікаря.
- Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко не виключив впровадження осінню нового локдауну і розповів, що якщо вдасться вакцинувати літніх людей на 80% — посилення карантинних обмежень можна уникнути.
Читайте також
Як отримати другу дозу вакцини від COVID-19. Пояснює ЦГЗ
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!