Рада схвалила законопроєкт про е-резидентство за основу. Про що він

Рада схвалила законопроєкт про е-резидентство за основу. Про що він

Рада схвалила законопроєкт про е-резидентство за основу. Про що він
.

Верховна рада ухвалила за основу закон про е-резидентство в Україні. 286 народих депутатів підтримали у першому читанні законопроект №5270.

Статус е-резидента дозволить іноземним ІТ-фахівцям відкривати бізнес в Україні і платити податки онлайн — без фізичної присутності в Україні. Згідно з документом, е-резидент онлайн реєструє ФОП через "Дію", відкриває рахунки в українських банках, на які і отримує дохід і платить податок з доходу. Розрахунки проводитимуться у безготівковій формі.

У документі прописано, що е-резидент-підприємець може здійснювати виключно такі види господарської діяльності:

  • видання комп'ютерних ігор;
  • видання іншого програмного забезпечення;
  • комп'ютерне програмування;
  • інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем;
  • обробка даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність.

У пояснювальній записці зазначено, що законопроєкт створить механізм для залучення нових інвестицій, а також призведе до збільшення доходів державного бюджету завдяки податкам, які сплачуються е-резидентами.

"Вже до кінця 2022 року очікуємо 3000 е-резидентів в Україні. Проєкт щорічно буде поповнювати український держбюджет на 1,5 мільйона доларів", — зазначив мінстр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Що відомо

  • У квітні 2021 року Мінцифри презентує нову функцію у "Дії" для передачі копій документів QR-кодом та до кінця року запустить сервіс онлайн-прописки.
  • Кабінет міністрів ухвалив постанову, за якою буде дозволено в електронній формі реєструвати та зніматися з реєстрації місця проживання українцям від 14 років.
  • З 23 серпня 2021 року кожна організація прийматиме цифрові паспорти в застосунку "Дія", оскільки вони на рівні закону матимуть таку ж юридичну силу, як і їхні пластикові чи паперові аналоги.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок