Онлайн-прописка та документи за QR-кодом. Які інновації готує Мінцифри

Онлайн-прописка та документи за QR-кодом. Які інновації готує Мінцифри

Онлайн-прописка та документи за QR-кодом. Які інновації готує Мінцифри
Михайло Федоров. Фото: УНІАН

У квітні 2021 року Мінцифри презентує нову функцію у "Дії" для передачі копій документів QR-кодом та до кінця року запустить сервіс онлайн-прописки.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у онлайн-приймальні.

Функція передачі копій документів за допомогою QR-коду буде презентована у квітні. На думку віцепрем'єра, така функція значно спростить роботу в першу чергу готельного бізнесу, адже спростить процедуру перевірки особистості. Аби надати копії своїх документів, відвідувачам достатньо буде просканувати QR-код, розміщений на ресепшені.

Також у квітні розпочне роботу сервіс електронної прописки, який дозволить урядові приймати якісніші рішення з урахуванням актуальної інформації про реальну кількість людей, що проживають в тому чи іншому місці.

Міста та населені пункти України підключатимуться до сервісу поступово, але Мінцифри сподівається завершити процес до кінця 2021 року.

Що відомо

  • Міністерство цифрової трансформації навесні 2021 року презентує сервіс "Дія ID" - електронний підпис у смартфоні.
  • У січні 2021 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував випуск оновлення додатку та порталу "Дія".
  • Зокрема мова йшла про запуск "Дія ID" - електронного підпису у смартфоні, послуги зі зміни місця реєстрації онлайн, будівельні онлайн-послуги для об’єктів класу СС2 та СС3, послугу з автоматичної реєстрації ФОП, електронного лікарняного та податкових онлайн-послуг.

На початок