Е-прописка: уряд дозволив реєструвати місце проживання та зніматися з реєстрації онлайн

Е-прописка: уряд дозволив реєструвати місце проживання та зніматися з реєстрації онлайн

Е-прописка: уряд дозволив реєструвати місце проживання та зніматися з реєстрації онлайн
Колаж Суспільне

Кабінет міністрів ухвалив постанову, за якою буде дозволено в електронній формі реєструвати та зніматися з реєстрації місця проживання українцям від 14 років.

Постанову ухвалили на засіданні уряду 28 грудня.

"Проєкт розроблений з метою поліпшення доступу фізичних осіб віком від 14 років до реєстрації та зняття з реєстрації в електронній формі. Зняття з реєстрації та реєстрація належать до послуг, які мають великий попит, але можливість отримання цих послуг в електронній формі врегульовано законодавством тільки щодо реєстрації батьками місце проживання новонароджених та віком до 14 років", – сказав заступник міністра з цифрової трансформації Олександр Борняков.

Як повідомляється на сайті Мінцифри, подати заявку на отримання послуги можна буде на порталі Дія.

"Скорочується кількість документів та запроваджується взаємодія між інформаційними системами та реєстрами. Отримати інформацію про результат та статус послуги можна буде у кабінеті громадянина на diia.gov.ua", – йдеться у повідомленні.

Послуга буде доступна для:

  • неповнолітніх дітей віком від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків чи одного з них;
  • українців, які мають ID-картку, — за адресою житла, відомості про яке внесені у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, якщо особа володіє житлом або отримала електронну згоду на реєстрацію від власника чи співвласника житла.

У Мінцифрі зазначають, що на перших етапах послуга буде доступна у тестовому режимі в деяких містах України.

Раніше в Україні було дозволено реєструвати новонароджених та дітей до 14 років і доступна вона була у Харкові та Києві.

Що відомо

  • Кабмін 23 грудня схвалив постанову, яка створює умови для електронної реєстрації місця проживання. З 1 квітня 2021 року органи місцевого самоврядування мають вести реєстри територіальних громад виключно в електронній формі або за допомогою ІТ-системи Державної міграційної служби.
  • У жовтні Мінцифри спільно з Мінохорони здоров'я запустило електронну довідку про народження дитини та перевело сервіс "е-Малятко" повністю в онлайн. Також на вебпорталі електронних послуг "Дія" з'явилась можливість реєстрації місця проживання дитини до 14 років.
  • Кабінет міністрів спростив отримання тимчасового дозволу на проживання в Україні громадянам Білорусі, які працюють у сфері IT або є підприємцями.
На початок