В чому різниця між звичайною і "корейською" вакциною AstraZeneca. Пояснює МОЗ

В чому різниця між звичайною і "корейською" вакциною AstraZeneca. Пояснює МОЗ

Ексклюзивно
В чому різниця між звичайною і "корейською" вакциною AstraZeneca. Пояснює МОЗ
AP

Вакцина AstraZeneca виробництва компанії SK-Bio з Південної Кореї є повністю ідентичною європейському та індійському препарату.

Про це у коментарі Суспільному розповів заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко.

"Вчора (20 квітня – ред.) міністерством охорони здоров'я була зареєстрована друга вакцина, яка була розроблена компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом. Вона відрізняється від попередньої вакцини лише тим, що її виробництво здійснюється на контрактній площадці у Південній Кореї. Виробництво здійснюється компанією SK-Bio. Заявником і власником даного реєстраційного посвідчення є виключно офіс AstraZeneca", – повідомив Іващенко.

Іващенко додав, що найближчим часом Україна отримає 367 тисяч 200 доз вакцин виробництва SK-Bio, які будуть використані для здійснення повторних щеплень.

"Це будуть поставки у рамках ініціативи COVAX. Передусім, вони будуть направлені для розширення потенціалу і розгортання кампанії вакцинації згідно плану вакцинації. Можливо, частина залишиться для проведення повторного щеплення тих пацієнтів, які вже отримали вакцину. А саме вакцину Covishield", – зазначив заступник міністра

За словами Іващенка, вакцини виробництва Південної Кореї, Індії та європейських фармакологічних підприємств є повністю сумісними та взаємозамінними.

"Ті громадяни, які отримали щеплення, наприклад, Covishield, яка була розроблена також Оксфордським університетом, вони автоматично можуть без проблем можуть отримувати другу дозу будь-якою іншою вакциною: або із Південної Кореї, або розроблені на європейських виробничих потужностях компанії AstraZeneca", – пояснив посадовець.

Крім того, Україна направила звернення щодо застосування 15 тисяч доз вакцини Coronavac, які були поставлені до країни, але не були розмитнені.

"В Україну було завезено 215 тисяч доз, а розмитнено було 200 тисяч. Частина була залишена як запобіжний захід компанії постачальника, у випадку якщо буде проведено вхідний контроль і будуть питання щодо цілісності упаковок і т.д. Але ми звернулися до виробника, щоб вони здійснили доставку решти 15 тисяч доз, які фактично є в Україні зараз", – додав Іващенко.

Що відомо

  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • З початку березня країни почали повідомляти про повне або часткове припинення використання вакцини AstraZeneca на тлі повідомлень про виникнення тромбів у деяких пацієнтів після щеплення препаратом. У компанії наголосили, що доказів того, що саме їхня вакцина викликає тромбоз, наразі немає.
  • Німеччина, Італія, Франція, Іспанія та деякі інші країни вирішили призупинити процес щеплення препаратом AstraZeneca. Країни чекали на рішення Європейського агентства лікарських засобів після щонайменше 40 випадків тромбозу у вакцинованих.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.
  • Комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів дійшов висновків, що ризик виникнення тромбів повинен бути внесений до списку дуже рідкісних побічних ефектів вакцини Vaxzevria (раніше AstraZeneca).
  • В середині березня Індія тимчасово призупинила експорт найбільших партій вакцин AstraZeneca для задоволення внутрішнього попиту на тлі сплеску захворюваності. Фармацевтичний концерн Serum Institute of India заявив, що може відновити експорт препарату AstraZeneca до червня 2021 року.
  • 20 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, що через затримки та зриви постачання вакцин проти COVID-19 Україна не отримала 3,9 мільйона вакцин. Проте, він сподівається, що у травні ситуація з постачанням вакцини покращиться.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок