"Ми очікуємо, що ситуація з вакцинами покращиться у травні": Степанов про постачання вакцин

"Ми очікуємо, що ситуація з вакцинами покращиться у травні": Степанов про постачання вакцин

"Ми очікуємо, що ситуація з вакцинами покращиться у травні": Степанов про постачання вакцин
AP

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, що через затримки та зриви постачання вакцин проти COVID-19 Україна не отримала 3,9 мільйона вакцин. Проте, він сподівається, що у травні ситуація з постачанням вакцини покращиться.

Про це міністр повідомив на брифінгу 20 квітня.

"Я вважаю, що процес вакцинації є майже провальним по всьому світу. Не працюють зараз вчасно контракти, які укладаються з компаніями-виробниками вакцин. На сьогодні, згідно з підписаними контрактами по яких проплачено 100% коштів, ми мали отримати 3,9 млн доз вакцин", – сказав Степанов.

За інформацією міністра, Україна має 750 тис. доз вакцин та 115 тис. доз Pfizer, отриманих за ініціативою COVAX. Степанова зазначив, що серед причин повільного отримання вакцин – те, що країни, на території, яких знаходяться виробництва, не дозволяють їх експорт у повному обсязі.

"Я впевнений, що ця ситуація має вирішитися і ми почнемо отримувати ті дози вакцин, за які ми заплатили. Ми впевнені, що ми зможемо вакцинувати у цьому році більшість українців. Але є певні складності щодо вакцинації зараз. Ми думаємо, що ситуація покращиться вже у травні цього року", – сказав Степанов.

За його словами, в Україну мають поставити 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca (Covishield) та 1,7 тис. доз китайської вакцини CoronaVac. Окрім цього, за словами міністра, Україна очікує на перші постачання вакцини Pfizer.

Що відомо

  • Станом на 20 квітня в Україні 12 144 людини щеплено проти COVID-19. Всього з початку вакцинації щепили 462 791 людину.
  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • Міністерство охорони здоров'я внесло зміни до Дорожньої карти вакцинації та скасувало дозвіл на вакцинацію публічних осіб залишками вакцини поза чергою.
  • В середині березня Індія тимчасово призупинила експорт найбільших партій вакцин AstraZeneca для задоволення внутрішнього попиту на тлі сплеску захворюваності. Фармацевтичний концерн Serum Institute of India заявив, що може відновити експорт препарату AstraZeneca до червня 2021 року.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна вже пройшла пік захворюваності на COVID-19, а ситуація в більшості областей стабілізувалася.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок