ВООЗ рекомендувала продовжити використання вакцини AstraZeneca

ВООЗ рекомендувала продовжити використання вакцини AstraZeneca

ВООЗ рекомендувала продовжити використання вакцини AstraZeneca
AP

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити використовувати препарат AstraZeneca для вакцинації від COVID-19 попри повідомлення про можливі побічні ефекти.

Про це повідомила пресслужба ВООЗ.

"ВООЗ вважає, що переваги вакцини AstraZeneca переважують її ризики, і рекомендує продовжити вакцинацію", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, в організації наголосили, що тромбоемболія, випадки якої спостерігалися у вакцинованих людей, є поширеним захворюванням та не обов’язково пов’язана із застосуванням препарату.

"Вакцинація проти COVID-19 не знизить захворюваність або смертність з інших причин. Відомо, що тромбоемболічні ускладнення виникають часто. Венозна тромбоемболія - третє за частотою серцево-судинне захворювання у світі", – йдеться у заяві.

Водночас організація привітала розслідування потенційних побічних ефектів. Також у ВООЗ зазначили, що фахівці організації підтримують регулярні контакти з Європейським агентством з лікарських засобів і регулювальними органами по всьому світу для отримання останньої інформації про безпеку вакцини проти COVID-19.

Що відомо

  • 15 березня ЗМІ повідомили, що у Норвегії внаслідок тромбозу померла лікарка, шпиталізована після вакцинації від COVID-19 препаратом AstraZeneca. Вона була однією з трьох медпрацівників, яких шпиталізували через ускладнення, виявлені після застосування вакцини.
  • Німеччина, Італія, Франція, Іспанія та деякі інші країни вирішили призупинити процес вакцинації проти коронавірусу препаратом AstraZeneca. Країни чекають на рішення Європейського агентства лікарських засобів після щонайменше 40 випадків тромбозу у вакцинованих.
  • Також використання вакцини припинила Ірландія, а уряд Нідерландів призупинив використання препарату щонайменше до 28 березня.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що користь вакцини від COVID-19 AstraZeneca перевищує негативні дані про неї.
  • Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейської агенції з лікарських засобів наполягають на продовженні вакцинації препаратом AstraZeneca.
  • Німецький Інститут Пауля Ерліха повідомив, що зареєстровані випадки тромбозу спостерігались переважно у молодих жінок віком 20-50 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок