Індія може відновити експорт вакцини AstraZeneca до літа. Але є умова

Індія може відновити експорт вакцини AstraZeneca до літа. Але є умова

Індія може відновити експорт вакцини AstraZeneca до літа. Але є умова
. AP

Фармацевтичний концерн Serum Institute of India який є найбільшим світовим виробником антикоронавірусних вакцин, може відновити експорт препарату AstraZeneca до червня, якщо у країні нормалізується ситуація з новими випадками зараження коронавірусом.

Про це заявив керівник інституту Адар Пунавалла в інтерв’ю AP.

За його словами, сплеск нових випадків коронавірусу в Індії може призвести до нових затримок у постачаннях, оскільки Serum Institute of India повинен в першу чергу забезпечувати внутрішній попит. Пунавалла додав, що компанія "вирішила тимчасово розставити пріоритети в Індії на два наступні місяці" і сподівається відновити експорт до літа.

“Якщо сплеск інфекцій в Індії не вщухне... нам доведеться продовжувати постачати вакцини для Індії, а не кудись ще. Тому що ми маємо захищати свій народ", — заявив Пунавалла.

Він визнав, що перебої з експортом вакцини спричинили напругу у контактах з іншими країнами через порушені зобов’язання і що результатом цього стала низка телефонних дзвінків з главами держав.

"Мені довелося ввічливо пояснити всім ситуацію", — сказав він, додавши, що більшість світових лідерів розумію ситуацію, оскільки самі стикаються з подібними проблемами в умовах пандемії.

Serum Institute of India є ключовим постачальником програми COVAX, що підтримується ООН, метою якої є рівномірне розповсюдження вакцин у світі. 25 березня COVAX оголосив про серйозний спад у постачанні доз вакцини, оскільки збільшення кількості інфекцій в Індії призвело до того, що Інститут сироватки в Індії перенаправив вакцини для внутрішнього попиту. Це призвело до затримок глобальних поставок, які сягнули близько 90 мільйонів доз.

З того часу кількість щоденних нових випадків інфекції в Індії зросла майже вдвічі, найбільший одноденний сплеск становив понад 100 тисяч нових випадків — цього понеділка, 5 квітня. Зараз поширення інфекції в Індії відбувається найшвидше у світі, що спричинило введення жорсткіших обмежень у Нью-Делі та Мумбаї.

Спочатку Індія провела вакцинацію найбільш вразливих категорій населення, але 1 квітня через новий сплеск випадків країна розширила програму вакцинації на осіб, які старші 45 років. Внаслідок цього експорт вакцини став фактично неможливим.

Що відомо

  • 23 лютого до України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту "Бориспіль" доставив літак Турецьких авіаліній. У той же день вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні.
  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей. 2 березня президент Володимир Зеленський щепився вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19.
  • У МОЗ повідомили, що всі вакцини AstraZeneca, виготовлені на різних виробничих майданчиках, є взаємозамінними.
  • Президент Володимир Зеленський підписав указ про вакцинацію населення України від коронавірусу. Відповідно до нього уряд має у 7-денний термін розробити та затвердити Національний план вакцинації проти коронавірусу. Зокрема, у ньому планується визначити мінімально необхідну щомісячну кількість щеплень, джерела та терміни постачання COVID-вакцин.
  • Представник європейського регулятора підтвердив зв’язок вакцини AstraZeneca з утворенням тромбів, але офіційного висновку організації поки немає.
На початок