Ще сім країн призупинили щеплення проти коронавірусу вакциною AstraZeneca

Ще сім країн призупинили щеплення проти коронавірусу вакциною AstraZeneca

Оновлено
Ще сім країн призупинили щеплення проти коронавірусу вакциною AstraZeneca
Ілюстративне фото

Німеччина, Італія, Іспанія, Словенія, Франція, Португалія та Індонезія вирішили призупинити процес вакцинації проти коронавірусу препаратом AstraZeneca. Країни чекають на рішення Європейського агентства лікарських засобів після щонайменше 40 випадків тромбозу у вакцинованих.

"На підставі чинної рекомендації Інституту Пауля Ерліха, федеральний уряд в якості запобіжного заходу припиняє щеплення проти коронавірусу з використанням AstraZeneca", - повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я Німеччини.

Як відзначається, установа рекомендувала призупинити вакцинацію через повідомлення про тромбоз у вакцинованих в Німеччині та Європі. Рішення про продовження використання препарату з урахуванням нових даних має ухвалити Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА).

"Ми робимо паузу для перевірки. Ми зараз розраховуємо на те, що EMA, в ідеалі, ухвалить своє рішення та надасть рекомендації протягом цього тижня", — зазначив міністр охорони здоров'я Німеччини Йенс Спан.

У свою чергу про призупинення використання препарату оголосив і президент Франції Емануель Макрон.

Він зазначив, що щеплення вакциною AstraZeneca призупинене до завтра, 16 березня. Макрон сподівається, що 16 березня ЕМА оголосить висновок щодо можливості використання вакцини.

Також тимчасову заборону на використання препарату ввело італійське агентство з медикаментів AIFA. Як і в інших країнах, італійська влада вирішила дочекатися висновків Європейського агентства лікарських засобів щодо ризиків виникнення тромбозу після використання вакцини AstraZeneca, передає Ansa.it.

Окрім того, про призупинення вакцинації препаратом оголосила міністерка охорони здоров’я Іспанії Кароліна Даріас. Таке рішення ухвалила міжрегіональна рада з охорони здоров’я на підставі повідомлення Агентства з лікарських засобів країни про виявлення низки побічних ефектів, пов’язаних із тромботичними явищами, повідомляє La Vanguardia. Аналогічне рішення до отримання рекомендацій ЕМА ухвалила і Словенія.

Також, про призупинення вакцинації AstraZeneca оголосило міністерство охорони здоров'я Кіпру, мотивуючи рішення тим, що низка європейський країн повідомили про побічні ефекти. Водночас, це не вплине на процес вакцинації іншими препаратами, передає Cyprus Mail.

Також, про призупинення використання вакцини виробництва AstraZeneca попри те, що в країні не було зафіксовано жодного випадку тромбозу після щеплення, передає Swissinfo.

Міністерство охорони здоров’я Індонезії також ухвалило рішення тимчасово припинити вакцинацією препаратом AstraZeneca, інформує Bangkok Post.

"Агентство з контролю за продуктами і ліками відклало впровадження AstraZeneca, оскільки воно очікує на підтвердження від Всесвітньої організації охорони здоров’я", – заявив 15 березня голова МОЗ країни Буді Гунаді Садикин під час парламентських слухань.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що користь від препарату виробництва AstraZeneca перевищує негативні дані про нього, а британський регулятор лікарських засобів заявив, що наявні дані щодо виникнення тромбів після введення препарату не дозволяють припустити, що вони виникли саме через ін'єкцію AstraZeneca.

Що відомо

  • Низка європейських країн призупинили щеплення свого населення від COVID-19 препаратом AstraZeneca через випадки утворення тромбів після застосування вакцини.
  • Зокрема, вакцинацію вакциною призупинили Данія, Норвегія, Ісландія, Італія і Австрія, Естонія, Латвія, Литва та Люксембург. Італія та Австрія припинили використання певних партій препарату як запобіжний захід.
  • Також використання вакцини припинили в Ірландії а уряд Нідерландів призупинив використання препарату щонайменше до 28 березня.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що користь вакцини від COVID-19 AstraZeneca перевищує негативні дані про неї.
  • У Норвегії внаслідок тромбозу померла лікарка, шпиталізована після вакцинації від COVID-19 препаратом AstraZeneca. Вона була однією з трьох медпрацівників, яких шпиталізували через ускладнення, виявлені після застосування вакцини.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що перше щеплення вакциною проти коронавірусу AstraZeneca знижує ймовірність зараження на 76%. Водночас у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що побічні ефекти виявляються лише у 0,8% випадків.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок