Скільки людей в Україні вже зробили щеплення від COVID-19. Дані МОЗ

Скільки людей в Україні вже зробили щеплення від COVID-19. Дані МОЗ

Оновлено
Скільки людей в Україні вже зробили щеплення від COVID-19. Дані МОЗ
. Associated Press

В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. Першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.

Як повідомляє Telegram-канал Міністерства охорони здоров'я, було проведено 159 щеплень проти COVID-19 першою дозою.

У Вінницькій області зробили 10 щеплень, у Житомирській — 40, у Київській — 19, у Черкаській — 80, у Чернігівській — 10.

У міністерстві зазначили, що за минулу добу МОЗ не отримало жодного повідомлення про зареєстровані несприятливі події після імунізації. Як повідомив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, 25 лютого вакцинація стартує у Полтавській, Сумській, Донецькій, Луганській, Чернівецькій, Хмельницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Рівненській, Волинській, Кіровоградській, Харківській областях та Києві.

Яка вакцина

24 лютого в Україні розпочалася перша хвиля національної програми вакцинації проти COVID-19 вакциною Covishield виробництва індійського підприємства Serum Institute.

Розробниками вакцини є Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, йдеться про ту ж "оксфордську" вакцину. На відміну від вакцини AstraZeneca, розроблену спільно з Оксфордським університетом та яку ВООЗ дозволила до використання у світі, індійський препарат ще не ліцензований в Європі. Влітку 2020 року AstraZeneca та Індійський інститут вакцин підписали угоду про виробництво вакцини, щоб "допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу".

Вакцина Covishield вводиться внутрішньом'язово - дві дози по 0,5 міліграма з інтервалом у 28 днів. Розробники стверджують, що ця вакцина призводить не тільки до появи антитіл проти коронавірусу, а й до появи Т-лімфоцитів, які можуть зіграти вирішальну роль у боротьбі з COVID-19.

Коли можна вакцинуватися

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила календарний план з безкоштовної вакцинації населення від COVID-19 на 2021 рік.

Так, щеплення отримають:

 • лютий-квітень: 367 тисяч медиків стаціонарів і учасники ООС;
 • квітень-травень: 1,9 млн осіб у віці 80+ років і працівників первинної медичної допомоги;
 • травень-червень: 363 тисячі інших медпрацівників;
 • червень-липень: 2,9 млн осіб у віці 70-79 років;
 • липень-серпень: 640 тисяч співробітників структур держбезпеки;
 • серпень-вересень: 2,3 млн осіб у віці 65-69 років;
 • вересень-жовтень: 1,4 млн працівників освіти;
 • жовтень-листопад: 2,8 млн осіб у віці 60-64 роки;
 • листопад-грудень: 1,7 млн ​​представників інших категорій.

Що відомо

 • З 1 березня Міністерство охорони здоров'я відкриє можливість запису до електронної черги вакцинації проти COVID-19 у застосунку на та порталі "Дія".
 • Першим в Україні вакцину проти COVID-19 отримав лікар з ковідного відділення Черкаської обласної лікарні Євген Горенко.
На початок