Під час спроби підняти танкер Delfi відірвався трос

Під час спроби підняти танкер Delfi відірвався трос

Під час спроби підняти танкер Delfi відірвався трос
. Суспільне Одеса

Металевий трос, що був прикріплений до танкера Delfi, відірвався під час чергової спроби підняти затонуле судно з узбережжя пляжу "Дельфін". Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця подій. Каже, не витримало кріплення, яке поєднувало танкер із носом буксира.

Чи будуть сьогодні і далі намагатися вирівняти судно, поки не відомо.

Зазначимо, раніше співвласник компанії "ТІС", яка займається підйомом судна, Андрій Ставніцер, повідомив на своїй сторінці у Facebook, що всі підготовчі роботи на Delfi завершені.

"Люди з танкера зійшли. "Австралія" вже стоїть на позиції. P & O Balqis вибирає кінець і йде до своєї точки. Починається основна робота," - написав він.

Зазначимо, що вранці 25 липня на пляж "Дельфін" в Одесі знову підійшли буксири, аби підняти затонулий на узбережжі танкер Delfi.

Станом на 14-у годину на танкер Delfi прикріпили два 300-метрових металевих троси. Тоді ж від Delfi почали відтягувати сорбуючі бони.

Представник компанії-підрядника Дмитра Євдокімов заявив, що якщо два троси будуть закріплені та їм нічого не заважатиме, ймовірно, сьогодні буксирам вдасться підняти судно.

Додамо, представники судновласника не змогли підняти танкер Delfi 24 липня. Причин "багато", зокрема підрядник занадто пізно почав роботи, повідомив співвласник компанії "ТІС", яка займається підйомом судна, Андрій Ставніцер.

Якщо танкер не вийде підняти до кінця тижня, підйомом займеться Адміністрація морських портів України, розповів керівник Одеської ОДА Максим Куций. 23 липня АМПУ оголосила тендер з вибору підрядника. Операцію оцінили майже в 25 млн грн. Згодом ці гроші планують стягнути з власника танкера, сказав Куций.

Нагадаємо, танкер намагались підняти за допомогою канатів 18 липня. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату, повідомила прессекретарка Одеської міськради Наталя Мальцева.

Тоді власнику затонулого танкера Delfi знову продовжили термін підйому судна, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій. За його словами, танкер не вдалося підняти до 20 липня через неправильні розрахунки.

Що відомо

  • 22 листопада через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні.
  • 25 листопада капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам.
  • Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
  • 21 травня в Одесі стався викид палива із затонулого танкеру Delfi.
  • 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.
  • 22 червня правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом забруднення Чорного моря біля затонулого танкера Delfi в Одесі.
  • 25 червня судновласнику танкера Delfі подовжили термін прибирання судна з узбережжя пляжу "Делфін" до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.
  • Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату, повідомила прессекретарка Одеської міськради Наталя Мальцева.
  • 19 липня співвласник компанії "ТІС", яка займається підйомом судна, Андрій Ставніцер, пояснив, що судно Delfi виявилося заважким, його підйом перенесли.
  • 23 липня Адміністрація морських портів України оголосила тендер на прибирання затонулого танкера Delfi з акваторії морського порту в Одесі. Оголошена вартість робіт – 24 мільйони 682 тисячі гривень.
На початок