В Одесі стався викид палива із затонулого танкеру Delfi

В Одесі стався викид палива із затонулого танкеру Delfi

В Одесі стався викид палива із затонулого танкеру Delfi
undefined

Витік палива з танкера Delfi поруч із пляжем "Дельфін" в Одесі трапився в ніч на 21 травня. Про це на виїзному засіданні Одеської міськради розповів міський голова Геннадій Труханов.

Він також повідомив, що для уникнення поширення нафти біля танкеру встановлять бони – плавучі загородження, які збирають речовини на поверхні води.

"У бони засипали абсорбуючу рідину для того, аби вилучити з води нафтопродукти", – додав голова постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, екології та надзвичайних ситуацій Олександр Іваницький.

За його словами, уночі біля танкеру помітили неприємний запах. На місце прибули інспектори. Вони виявили, що вуглеводні у воді та повітрі перевищують норму.

Наскільки перевищена норма, стане відомо після результатів експертизи в лабораторії. Наразі її проводить Одеська обласна екологічна інспекція, зазначив Іваницький.

Він також наголосив, що екологічна інспекція підрахує збитки, спричинені перебуванням танкеру Delfi в акваторії, та стягне кошти з власника судна.

Зазначимо, 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Їх евакуювали та направили до лікарні.

Згідно з рішенням "Адміністрації морських портів України" судновласник мав прибрати танкер Delfi з узбережжя Одеси до 31 березня, але не зробив цього. Судно стало однією з "пам'яток" Одеси.

1 квітня 2020 року справу взяла на контроль Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

З 1 травня біля танкеру встановили цілодобовий патруль, аби він попереджав людей про небезпеку плавання в цьому районі.

Що відомо

  • Компанія, якій належить затонулий на узбережжі Одеси танкер Delfi, демонтує його самотужки
  • Капітана танкера Delfi, що затонув біля берегів Одеси, випустили з-під варти
  • Прикордонники не знайшли порушень під час огляду танкеру Delfi перед його крушінням
  • 20 лютого прокурори повідомили про підозру капітану танкера Delfi. Йому закидають порушення правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту, що створило небезпеку для життя людей.
  • Розпочали кримінальне провадження за фактом можливого порушення статутних правил несення прикордонної служби службовими особами Державної прикордонної служби України.
  • Стали відомі причини аварії танкеру Delfi в Одесі
  • Адміністрація морських портів пропонує два варіанти усунення танкеру Delfi з берега пляжу "Дельфін", за умови, якщо власник відмовиться від своїх повноважень.
  • 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Їх евакуювали та направили до лікарні.

Вибір редакції

На початок