Буксири та повітряні балони. Як прибиратимуть затонулий на узбережжі Одеси танкер Delfi

Буксири та повітряні балони. Як прибиратимуть затонулий на узбережжі Одеси танкер Delfi

Буксири та повітряні балони. Як прибиратимуть затонулий на узбережжі Одеси танкер Delfi
Фото: Суспільне Одеса

Танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.

Про це повідомив голова Одеської ОДА Максим Куций на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що з такою ідеєю виступив власник затонулого танкеру. Балони планують розмістити у пустотах судна. У такий спосіб сподіваються забезпечити плавучість Delfi.

Очільник Одеської ОДА наголосив, що це рішення - оптимальне. Адже Одеська міськрада виступила проти розпилу судна безпосередньо на місці затоплення.

Куций також запевнив, що без допомоги балонів відбуксирувати Delfi не вийде. До такого висновку, за його словами, дійшли водолази, які протягом двох тижнів досліджували корпус танкеру.

"Результати – невтішні. Значну частину судна затопило водою та наповнило піском. На жаль, потужностей буксирів не вистачить для того, аби одразу зняти з місця танкер", - пояснив Куций.

Він додав, що строк завершення робіт спливає 25 червня. Після цієї дати Адміністрація морських портів України має самостійно розпочати ліквідаційні роботи.

Що відомо

  • 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Їх евакуювали та направили до лікарні.
  • Згідно з рішенням "Адміністрації морських портів України" судновласник мав прибрати танкер Delfi з узбережжя Одеси до 31 березня 2020 року, але не зробив цього. Судно стало однією з "пам'яток" Одеси.
  • 1 квітня справу взяла на контроль Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
  • З 1 травня біля танкеру встановили цілодобовий патруль, аби він попереджав людей про небезпеку плавання в цьому районі.
  • 21 травня з танкера Delfi витекло паливо. Для уникнення поширення нафти біля танкеру встановили бони – плавучі загородження, які збирають речовини на поверхні води.
На початок