В Одесі знову спробують підняти затонулий танкер Delfi

В Одесі знову спробують підняти затонулий танкер Delfi

В Одесі знову спробують підняти затонулий танкер Delfi
Пресслужба Прокуратури Одещини

О 6-ій ранку на пляж "Дельфін" в Одесі знову підійшли буксири, аби підняти затонулий на узбережжі танкер Delfi. Про це повідомив співвласник компанії "ТІС", яка займається підйомом судна, Андрій Ставніцер.

Він зазначив, що цього разу у роботах беруть участь водолази та буксир-нафтозбиральник Sea Ant.

Ставніцер розповів, що станом на 9:30 підрядники кріпили сталевий трос на буксирі "Австралія". Пізніше троси мають прикріпити на буксир P&O.

"Сподіваємося, невдачі вчорашнього дня були корисними, висновки зроблені, і в найближчі години вийде провести троси від буксирів до танкера," - додав Андрій Ставніцер.

Власник підрядної компанії "Смарт Марін концепт" Дмитро Євдокімов розповів Суспільному, що носову частину танкера можуть почати підіймати приблизно за три години, якщо прикріплять троси.

ОНОВЛЕНО

Станом на 14 годину на танкер Delfi прикріпили два 300-метрових металевих троси. Наразі їх кінці у танкера вигинають, а під них підкладають дерев’яні бруски. Це роблять для того, аби під час підняття троси не вирвало з судна. Таке передає кореспондентка Суспільного з місця подій. Наразі від танкера Delfi відтягують сорбуючі бони.

За словами представника компанії-підрядника Дмитра Євдокімова, якщо два троси будуть закріплені та їм нічого не заважатиме, то, ймовірно, сьогодні буксирам вдасться підняти судно.

В Одесі знову спробують підняти затонулий танкер Delfi
В Одесі знову спробують підняти затонулий танкер Delfi. Суспільне Одеса

В Одесі знову спробують підняти затонулий танкер Delfi
В Одесі знову спробують підняти затонулий танкер Delfi. Суспільне Одеса

В Одесі знову спробують підняти затонулий танкер Delfi
В Одесі знову спробують підняти затонулий танкер Delfi. Суспільне Одеса

Додамо, представники судновласника не змогли підняти танкер Delfi 24 липня. Причин "багато", зокрема підрядник занадто пізно почав роботи, повідомив співвласник компанії "ТІС", яка займається підйомом судна, Андрій Ставніцер.

Зазначимо, якщо танкер не вийде підняти до кінця тижня, підйомом займеться Адміністрація морських портів України, розповів керівник Одеської ОДА Максим Куций. 23 липня АМПУ оголосила тендер з вибору підрядника. Операцію оцінили майже в 25 млн грн. Згодом ці гроші планують стягнути з власника танкера, сказав Куций.

Нагадаємо, танкер намагались підняти за допомогою канатів 18 липня. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату, повідомила прессекретарка Одеської міськради Наталя Мальцева.

Тоді власнику затонулого танкера Delfi знову продовжили термін підйому судна, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій. За його словами, танкер не вдалося підняти до 20 липня через неправильні розрахунки.

Що відомо

  • 22 листопада через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні.
  • 25 листопада капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам.
  • Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
  • 21 травня в Одесі стався викид палива із затонулого танкеру Delfi.
  • 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.
  • 22 червня правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом забруднення Чорного моря біля затонулого танкера Delfi в Одесі.
  • 25 червня судновласнику танкера Delfі подовжили термін прибирання судна з узбережжя пляжу "Делфін" до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.
  • Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату, повідомила прессекретарка Одеської міськради Наталя Мальцева.
  • 19 липня співвласник компанії "ТІС", яка займається підйомом судна, Андрій Ставніцер, пояснив, що судно Delfi виявилося заважким, його підйом перенесли.
  • 23 липня Адміністрація морських портів України оголосила тендер на прибирання затонулого танкера Delfi з акваторії морського порту в Одесі. Оголошена вартість робіт – 24 мільйони 682 тисячі гривень.
На початок