Руслан Марцінків вдруге переміг на виборах на посаду міського голови Івано-Франківська. Дані про те, як голосували жителі громади, повідомив голова міської ТВК Андрій Петрик.
Чинний мер Руслан Марцінків набрав 84,78 % (67 050 голосів). На другому місці - Петро Шкутяк, у нього 7,05 % (5 576 голосів). За ним іде Наталія Сербин з 3,56 % (2 817 голосів).
На четвертому місці - Олександр Богачов, який отримав 2,25 % (1 786 голосів). Замикає п'ятірку Володимир Стефанишин – 0,98 % (778 голосів).
Читайте також: До Івано-Франківської міської ради проходять три партії.
Суспільне Карпати підготувало коротке досьє про очільника Івано-Франківської громади Руслана Марцінків.
Загальні відомості
Руслан Марцінків народився в місті Бобровиця Чернігівської області у 1979-му році. Має дві вищі освіти: інженер-економіст та магістр державного управління.
З 2005-го року працював в Івано-Франківській міській раді помічником заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, також головою постійної комісії з питань молодіжної політики, розвитку фізкультури та спорту Івано-Франківської облради (2006–2010 рр.).
У 2007-2010 роках очолював осередки Пласту в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.
З листопада 2010 року — секретар Івано-Франківської міської ради, депутат Івано-Франківської міськради.
У 2015-му році Руслана Марцінківа обрали міським головою Івано-Франківська.
Політична діяльність
Руслан Марцінків обирався депутатом Івано-Франківської обласної ради V демократичного скликання від "Свободи".
У 2012 році по багатомандатному виборчому окрузі за списками ВО "Свобода" (№ 20) став народним депутатом України VII скликання від партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода", член Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.
Наприкінці серпня 2020-го Марцінків заявив про намір балотуватися на посаду міського голови Івано-Франківська.
Погляди та скандали
Руслан Марцінків - автор висловлювання: "Гей не може бути патріотом". Про це він заявив під час "Маршу за життя та сімейні цінності" в Івано-Франківську у 2016-му році: "Перед виборами мене в ефірі телеканалу "1+1" запитали: чи може бути гей патріотом? Я сказав, що ні. Патріотом може бути тільки християнин, справжній патріот — той, хто вірить в Бога".
Автор ідеї встановити пам'ятник Степанові Бандері у Конотопі до Дня Незалежності.
У квітні 2020 року на оперативній нараді Марцінків дав доручення вивезти людей ромської національності із Франківська на Закарпаття: "Також цигани, ні, вірніше, особи ромської статі. Ми вже бус давали. Вивезли їх на Закарпаття. Чого вони далі тут? Що значить відмовилися? А чого не запакували? Є поліція. До наступного вівторка маєте вирішити цю проблему. Ми вам автобус дали. Поліція просила дати автобус - дали. Чому не запакували і не відвезли?".
На це висловлювання відреагували українські і міжнародні організації із захисту прав людини, зокрема, в Amnesty International, ООН тощо.
Невдовзі МВС відкрило справу через заяву Марцінківа про виселення ромів.
Майно та активи
Руслан Марцінків задекларував квартиру загальною площею 102,3 м кв., автомобіль Skoda Octavia 2016-го року випуску, 228 668 гривень на банківському рахунку.
Судові справи
У 2016-му на Марцінківа відкрили справу про адміністративне порушення - міський голова не оприлюднив інформацію про купівлю автомобіля Skoda Octavia на сайті НАЗК.
У 2016-му році Руслан Марцінків не повідомив про конфлікт інтересів, оскільки на міському конкурсі грантів, що виділялися з міського бюджету, не проінформував, що у конкурсі бере участь організація його дружини Оксани Марцінків. Організація була визнана переможцем. Про це порушення було складено протокол.
У 2017-му році справи закрили через закінченняя строків давності накладення адміністративного стягнення.
У травні 2020-го МВС відкрило справу через заяву Марцінківа про виселення ромів. Ще одну справу відкрили через роботу міських ринків у період карантину.
Читайте також
- У Франківську в офісі однієї із політичних партій шукають вибухівку.
- Майже три сотні порушень виборчого законодавства зафіксували на Прикарпатті.
- Виборча кампанія не була "брудною". Як минули вибори на Прикарпатті.
- ЦВК оприлюднила списки голів селищних і сільських рад Прикарпаття.