"Карантин для всіх один": мера Франківська допитали у двох справах

"Карантин для всіх один": мера Франківська допитали у двох справах

Оновлено
"Карантин для всіх один": мера Франківська допитали у двох справах
Facebook

Першого травня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків як свідок дав пояснення слідчим у відділі поліції, що на Бельведерській. Його допитували щодо двох кримінальних проваджень: за фактом заклику до примусового переміщення людей та роботу міських ринків у період карантину.

Допит Руслана Марцінківа тривав дві години. Підтримати міського голову Івано-Франківська під відділ поліції прийшло близько 15 людей.

Руслан Марцінків каже, що за собою жодної вини не бачить у справі ромів: "Моя позиція незмінна. Карантину повинні дотримуватися всі, незалежно від національності, статі, віку. Якщо є карантинні вимоги для всіх, то потрібно їх дотримуватися. Мова йшла про конкретних 20 людей, які не дотримувалися карантину в Івано-Франківську. Вони звернулися, щоб їх добровільно перевезли за місцем проживання. Відповідно ми допомогли".

Ще одне кримінальне провадження проти Марцінківа відкрили за дозвіл працювати місцевим ринкам перед Великоднем.

"Це - надумана справа. Насправді, коли ми зустрічалися з підприємцями, ніякого офіційного паперу, який би забороняв роботу ринків, не було. Я про це сказав. Тоді був тільки виступ головного санітарного лікаря на телебаченні, але офіційного рішення тоді не було пред’явлено міській раді", - розповідає очільник міста.

Речниця Нацполіції в області Христина Максимчак повідомила, що по цих двох справах триває досудове слідство. Деталі не розголошують.

Після допиту Руслан Марцінків написав у соціальній мережі Facebook пост.

Вперше Руслана Марцінківа викликали на допит, як свідка, 28-го квітня, проте перенесли на перше травня, бо не було адвоката.

Тоді міський голова повідомив, що стаття, яку йому інкримінують, передбачає до п'яти років ув'язнення, а також позбавлення права займати ті чи інші посади.

28-го квітня після обіду очільник Івано-Франківська розповів в онлайн-зверненні, що на нього відкрили ще одне кримінальне провадження за те, що у місті перед Великоднем працювали ринки.

Нагадаємо, 21-го квітня на оперативній нараді у міськвиконкомі міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків дав доручення вивезти людей ромської національності із Франківська на Закарпаття.

Після цього МВС відкрило кримінальне провадження. А правозахисні організації і дипломатичні установи висловили свою позицію з приводу ситуації, що склалася.

23-го березня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відповів на закиди щодо дискримінації ромів.

Журналістам Суспільного Руслан Марцінків повідомив, що не визнає себе винним у дискримінації ромів або людей будь-яких інших національностей. Водночас він вважає дискримінаційними заяви міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на свою адресу.

Авторка: Тетяна Куліковська

На початок