Мер і меценат. Ще два кандидати змагатимуться за крісло міського голови в Коломиї

Мер і меценат. Ще два кандидати змагатимуться за крісло міського голови в Коломиї

Мер і меценат. Ще два кандидати змагатимуться за крісло міського голови в Коломиї
Суспільне Карпати

За посаду міського голови Коломиї змагатимуться ще двоє кандидатів - чинний мер міста Ігор Слюзар та бізнесмен і меценат Богдан Станіславський. Суспільне Карпати підготувало коротку довідку про те, чим займалися, де працювали, чого досягли і в яких скандалах "засвітилися" претенденти.

Ігор Слюзар

Кандидати на посаду міського голови в Коломиї. Досьє
Кандидати на посаду міського голови в Коломиї. Досьє.

Загальні відомості

Ігор Слюзар народився 11-го серпня 1962-го року у Львові. Освіта вища, закінчив Львівський політехнічний університет (Національний університет "Львівська політехніка" -ред.).

З 1984-го по 1986-й працював інженером-конструктором механіко-енергетичного відділу ВО "Коломиясільмаш". В 1986-му був заступником цеху № 12 на цьому ж підприємстві.

Після служби в армії повернувся на ВО "Коломиясільмаш", де обіймав посади інженера з ремонту відділу головного енергетика, заступника головного механіка відділу головного механіка, а згодом і головного механіка відділу головного механіка, також - начальника технічного управління.

У 1996-1998 роках – директор приватного виробничо-торговельного підприємства "Композит". Цю ж посаду обіймав протягом 1999-2000 років. Керував підприємством і в 2003-2004 роках.

У 1998-1999 рр. був заступником директора ТОВ "Едем", згодом - технічним директором товариства.

З 2002-го по 2003-й - технічний директор ТОВ "Компанія Спафіс". Потім знову керував компанією - з 2004-го по 2010-й роки.

Політична діяльність

З листопада 2010-го року - міський голова Коломиї. Переобраний на цю посаду у жовтні 2015-го.

Ігор Слюзар - член Української Народної Партії. В 2014-му році самовисувався до Верховної Ради VIII скликання від 88-го виборчого округу.

Майно

Згідно з декларацією за 2019 рік, Ігор Слюзар володіє земельною ділянкою площею 1 000 м кв., а також житловим будинком на 424,8 м кв. Є у власності міського голови і три автомобілі: вантажний Mercedes 210 (1982-го року), вантажний Москвич Іж 2715 (1987-го року) і Volkswagen Touareg (2012-го року).

Мер Коломиї - співвласник ТзОВ "Компанія Спафіс" на 33,3 %. За даними з декларації, виторг цієї компанії у тендерах протягом 2019-го року склав понад мільйон гривень.

Скандали

З іменем двічі переобраного міського голови Ігоря Слюзара пов’язано декілька гучних скандалів та звинувачень щодо афер у сфері будівництва, земельних ділянок, а також політичного тиску на опонентів. Зокрема, за перші чотири роки головування проти членів його команди було порушено 10 кримінальних справ.

Отож, у 2013-му розгорівся скандал із пайовиками будівельних кооперативів "Олександрит" та "Аквамарин". Засновниками останнього були Ігор Слюзар та його перший заступник Тарас Яворський (проти нього відкрили кримінальне провадження за отримання хабаря у 40 тисяч гривень). Пайовикам обіцяли квартири у новобудові. Натомість люди отримали довгобуд без будь-якої звітності. Ігор Слюзар назвав тоді ці обвинувачення "політичним аспектом".

У жовтні 2016-го року народний депутат Ігор Мосійчук назвав Ігоря Слюзара аферистом через довгобуди, які є в Коломиї. Мосійчук заявив про 13 відкритих кримінальних проваджень проти міського голови, втім, поліція спростувала цю інформацію.

У вересні 2019-го року депутати Коломийської міської ради з "Об’єднання "Самопоміч", зокрема, Сергій Коцюр, звинуватили Ігоря Слюзара у політичному тиску і вимогах вийти з політичної сили через погрози звільнення. Міський голова відкинув ці звинувачення.

У серпні 2020-го року заявив Суспільному Карпати про претензії головного санітарного лікаря області Руслана Савчука щодо карантинних обмежень у Коломиї: "До сьогоднішнього дня ми ще мали послаблення, але претензію висунув головний санітарний лікар області (Руслан Савчук -ред.). Якщо ми не виконаємо заходи, які вимагає Кабінет Міністрів (постанова відповідна № 641) - із суботи вже буде тут Національна гвардія закривати місто від виїзду", - сказав Ігор Слюзар.

Руслан Савчук цю заяву спростував.

Інше

Одружений, виховує сина і двох доньок. У липні цього року хворів на коронавірус.

Богдан Станіславський

Мер і меценат. Ще два кандидати змагатимуться за крісло міського голови в Коломиї
Мер і меценат. Ще два кандидати змагатимуться за крісло міського голови в Коломиї.

Загальні відомості

Богдан Станіславський народився 26-го травня 1969-го року в селищі Обертин Тлумацького району. Освіта вища, економічна. Закінчив Тернопільську академію народного господарства (Тернопільський національний економічний університет -ред.).

З 1994 по 2001 роки працював начальником відділу маркетингу і збуту ЗТТП "Загро".

У 2001-му Станіславський зареєструвався приватним підприємцем. У 2008-му заснував сімейне ТзОВ "Станіславський". За дев'ять років (2017 р.) створив соціальний кооператив "Файні ябка".

Політична діяльність

У 2015-му році Богдан Станіславський балотувався в обласну раду від "Об’єднання "Самопоміч". У 2017-му році став керівником обласного осередку цієї політичної сили. У 2019-му кандидував до Верховної Ради по 84-му округу з центром в Тисмениці.

Станіславський - депутат обласної ради 7 скликання від фракції "Об’єднання "Самопоміч", голова постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади.

Майно

Відповідно до декларації за 2019 рік, Богдан Станіславський володіє земельними ділянками загальними площами 9 329 м кв. та 785 м кв. в Обертині, квартирою на 104 м кв. у Туреччині, яку у 2013-му році купив за 720 000 грн.

У власності його дружини - Любові Станіславської - підвальне приміщення загальною площею 294,9 м кв. та житловий будинок (182 м кв.) у Коломиї.

На Богдана Станіславського зареєстровано квартиру площею 49 м кв. у Києві, яку купив у 2013-му році за 400 000 грн.

Богдан Станіславський задекларував три вантажівки вартістю 1 млн 73 тис. 204 грн, а також три причепи.

Решта - вісім автомобілів - вартістю понад півтора мільйона гривень на момент придбання зареєстровані на його дружину, також причеп.

Любов Станіславська володіє сотнею акцій у ПАТ "Коломийська друкарня ім. Шухевича".

У Станіславського - 50 % ( 320 тис. грн) загального капіталу у ТзОВ "Обер-Буд", 20 % - у ТзОВ "Станіславський" (1 млн грн).

Скандали

В червні 2019-го року "Опора" запідозрила Богдана Станіславського у розміщенні білбордів не за кошти виборчого фонду.

Реклама з’явилася раніше, ніж відомості про сам фонд. Спостерігачі звернулися до поліції з проханням перевірити цей факт.

В прямому ефірі програми "Виборчий округ" на Суспільному Карпати Станіславського запитали, чи правда, що з його іменем пов’язують розпад осередків в області "Самопомочі", зокрема, й у 84-му виборчому окрузі.

"Це неправда. Відбулися вибори. Будь-яка політична партія - як живий організм: хтось відходить, хтось приходить новий. До нас доєдналося дуже багато членів нових партій. Тобто зараз в нас є близько 190 членів партій. Коли я тільки став головою – то було 160. Арифметично можна порахувати, що відійшло менше, прийшло більше. Але комусь так хочеться подавати, що тих, хто відійшов, більше, ніж тих, що прийшли. Але статистика говорить зовсім інше", - відповів на це Богдан Станіславський.

Інше

Одружений, виховує двох синів і доньку.

У 2009-му отримав орден Папи Римського. В 2014-му нагородили орденом Княгині Ольги. В 2017-му Богдан Станіславський отримав Орден Святого Миколая від патріарха Філарета.

В 2016-му році кандидат у мери став лауреатом Національного конкурсу "Благодійна Україна-2016" (номінація "Меценат року").

В 2017-му очолив БФ "Прикарпатський інститут розвитку".

Що відомо

Співавторка: Наталія Олексієнко

На початок