Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо

Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо

Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо
. Суспільне Карпати

24-го січня відбулися вибори голови Брошнів-Осадської територіальної громади, що на Прикарпатті. До цієї громади входять 5 населених пунктів. У списках на шести дільницях зареєстровано 8 619 виборців, пише Суспільне Карпати.

Житель села Кадобна Захар Білецький прийшов на вибори з усією сім’єю. Каже, що на минулих виборах також ходив на дільницю, аби проголосувати.

"Так, проголосували. Дуже задоволені організацією, дуже великий контроль, багато спостерігачів. Перевіряють паспорт, все злагоджено, згідно із законодавством, на мою думку. Прийшов на вибори проголосувати, залишив свій голос", - говорить Захар Білецький.

Інший житель села Василь Кажук говорить, що на вибори поки не ходив, але, напевно, піде: "Ну, не знаю, якщо буде якась користь, то, може, важливо. А якщо не буде жодної, то за кого бігти голосувати?", - ділиться Василь Кажук.

У списку на єдиній дільниці у селі Кадобна - 913 виборців. Голова дільничої виборчої комісії села Галина Відливана розповідає про те, як відбуваються вибори.

Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо?
Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо?. Суспільне Карпати

"Навіть зараз проблемка у нас. Дівчинка вийшла заміж, паспорт поміняла, а у списках вона ще залишилася на прізвищі дівочому, і вона не отримала бюлетень. Для голосування ми маємо три стаціонарні скриньки, а четверта скринька переносна, для голосування за місцем проживання, - каже Галина Відливана. - У список внесено 60 людей для голосування за місцем проживання. Голосування зараз триває. Комісія виїхала о дев'ятій годині для того, щоб ці люди проголосували".

Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо?
Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо?. Суспільне Карпати

У селищі Брошнів-Осада - дві дільниці. Одна розташована в школі, а інша - в Народному домі. На останній зареєстровано 2 204 виборці. Серед них - Валентина Мендела, яка сьогодні також прийшла віддати свій голос.

"Треба нам голову, нам треба начальника", - каже жінка. І додає, що ходила також і на минулі вибори.

"Ходила. Все прекрасно. Самі молоденькі, а я стара баба, можу шось судити? І так добре, дуже гарно знайшла все, відмітила, що розумію, і все", - розповідає жінка.

Читайте також: Як готуються до виборів у Брошнів-Осадській територіальній громаді

У територіальній виборчій комісії, що на другому поверсі Народного дому, працює дев'ятеро людей. Своє безперервне засідання вони розпочали о 20-й годині. Голова ТВК Оксана Гуцуляк каже, що всі дільниці відкрилися вчасно, о восьмій годині. Також, за її словами, якщо не буде жодних оскаржень, у понеділок комісія зможе оголосити переможця виборів.

"Станом на другу годину у нас є 1 840 виборців, які віддали свої голоси. Це 21 %. У порівнянні з попередніми виборами, то явка не є низькою, адже на минулих виборах своє воєвиявлення показали 37 %. То якщо наразі є 21 % на другу годину, то я би сказала, що це не є низькою явкою. Сподіваємося, що до 20-ї години прийде ще така ж кількість, або навіть більша".

Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо?
Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо?. Суспільне Карпати

Представники обласної організації Комітету виборців України спостерігають за виборами у режимі мобільних груп.

За словами голови організації Максима Лисюка, зважачи на інформацією, яка є у Комітету виборців України, порушень, що могли би повпливати на волевиявлення не зафіксовано.

"Виборці голосують при пред’явленні паспорта. Якихось порушень не зафіксовано. Єдине, що ми фіксуємо, це досить незначна явка. За прогнозами, вона би мала на завершення голосування подолати 40 %, але, можливо, не подолає. Це перевибори голови. Вони би мали бути цікаві для виборців", - каже Микола Лисюк.

Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо?
Вибори у Брошнів-Осадській громаді: що відомо?. Суспільне Карпати

Нагадаємо, 13-го листопада 2020-го року Назарій Іванів написав заяву "Про відмову від посади Брошнів-Осадського селищного голови". 16-го листопада Брошнів-Осадська територіальна виборча комісія розглянула його заяву і задовольнила. 2 грудня Назарій Іванів у прямому ефірі Супільного пояснив, чому склав повноваження голови Брошнів-Осадської ТГ.

На початок