В Івано-Франківську понад 200 локацій недоступні для маломобільних груп населення

В Івано-Франківську понад 200 локацій недоступні для маломобільних груп населення

В Івано-Франківську понад 200 локацій недоступні для маломобільних груп населення
. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Понад 200 локацій в Івано-Франківську недоступні для маломобільних груп населення. Такий висновок опитування, яке провели в місті компанія ORESUND спільно із платформою "Тепле місто" на замовлення фонду "Промприлад".

Про це у коментарі Суспільному повідомила операційна директорка компанії Катерина Лозовенко.

"Було названо понад двісті проблемних локацій за всіма блоками опитування. Це про бар’єрні тротуари, погані пониження, входи у громадські вбиральні, неправильно облаштовані паркувальні місця для людей з інвалідністю. Понад 70 локацій люди називали по декілька разів. Зокрема, вулиці Національної Гвардії, Чорновола, Української перемоги", — розповіла Катерина Лозовенко.

У опитуванні взяли участь 54 респонденти. Серед них — люди з інвалідністю, їхні родичі, батьки малолітніх дітей, люди похилого віку. Організатори опитування не ставили собі за мету опитати якомога більшу аудиторію, каже Катерина Лозовенко. Його результатами прагнули привернути увагу до питань інклюзивності та показати представникам влади й бізнесу, яким є місто у цьому плані.

Після презентації результатів опитування компанія ORESUND сформує рекомендації щодо того, як покращити ситуацію. Наразі, каже Катерина Лозовенко, має кілька власних порад. Одна із них — укладати бруківкою у місті не двори, а тротуари.

"На жаль у нас в місті правильно двори не облаштовують. Часто пріоритети надають автомобілям, а не людям. Вважаю, що потрібно робити тротуари. Треба забезпечувати доступність до міських сервісів. Тому слід розрізняти брукування дворів, на що виділяються колосальні гроші, й брукування тротуарів, їхнє відновлення, приведення до нормального стану, коли комфортно, безбар’єрно і зручно", — говорить Катерина Лозовенко.

До прикладу, зі слів Катерини Лозовенко, у Львові на одній із центральних вулиць попід будинками шліфували стару бруківку, аби зробити її рівною. Це робили для зручності усіх перехожих, зокрема, й представників маломобільних груп.

Покращення доступності у Франківську

На облаштування 140 понижень тротуарів в межах проєкту з доступності з бюджету Івано-Франківської громади спрямують 2 млн грн.

В Івано-Франківську 70% автобусів та тролейбусів доступні для маломобільних людей. У 2013 році ця цифра становила 2%.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок