Військова психологиня Ніна Бажура отримала свій псевдо — “Казка” — бо дитяча письменниця, казкарка. Військовослужбовиця 111 бригади ТрО Юлія має позивний “Сіріус” — через подвійну помилку. Вона розповідає псевдо побратими та посестри можуть підібрати не лише за професією, прізвищем або рисами характеру, але й через якусь кумедну ситуацію, а це дуже підтримує на війні.
Чому 23-річну медикиню десантників Ольгу величають "Олександрівною", а керівниця медеваку Анастасія відгукується на "Бусінку"?
Напередодні 8 березня Суспільне Донбас зібрало короткі історії про позивних жінок на війні.
Дитяча письменниця та психологиня Ніна Бажура, відома як Ніна Ягоджинська, — авторка понад 20 книжок для дітей та підлітків. Після повномасштабного вторгнення вона повернулась з Італії аби волонтерити та допомагати цивільним. Зараз Ніна вже рік як підписала контракт та служить психологинею у 109-ї бригаді ТоО.
Спочатку жінку побратими та посестри називали "Казкаркою", а пізніше скоротили до "Казка".

"Позивний у мене — "Казка". І тут в мене варіантів було небагато, тому що не так багато людей у війську пишуть казки. Це мені дали в навчальному центрі мої побратими, посестри. Хоча теж психолог і з позивним "Казка" – так ніби вона прийшла і зараз буде розказувати казки... Але з іншого боку, не позивний красить людину, а людина – позивний."
Ольга — медикиня у 81-ї бригаді ДШВ. Батько жінки також був військовим. У батальйоні її називають по батькові — Олександрівна.

"В мене з "учебки" мій позивний – "Рись". Це хлопці придумали. Я не питалася чому. Наразі вже нема кого запитати. Їх уже нема в живих… Зараз здебільшого військовослужбовці мене знають, як "Олександрівна". Так почалося з керівного складу батальйону, а потім і в колективі"
Медикиня 30-ї окремої механізованої бригади Уляна з позивним "Барвінок" доброволицею пішла на війну. Навички медичної допомоги здобула вже під час служби - у шпиталі та на "еваку". До війни Уляна була керівницею мережі мʼясних магазинів.

"Барвінок" – це мені дали командир медичної роти з начмедом цей позивний. Дуже подобається. Має багато значень. Пісня така народна: "Вона в'ється, як барвінок"
Анастасія — начальниця медичного 1-го стрілецького батальйону 56-ї ОМБр. Вже понад пʼять років служить в ЗСУ. Псевдо "Бусінка" дівчина отримала від свого командира мінометного підрозділу, бо у вільний час від служби вишивала бісером.

"Коли я потрапила у підрозділ 120-х мінометів "Бубуочки", я там була одна дівчина. У вільний час, коли ми чергували на ППДПункт постійної дислокації, десь в нарядах, я дуже люблю вишивати бісером. І якось мій командир проходить і каже: “О, одні Бубочки, а ти у нас бісеринка. Ні, бісеринка не підходить. Будеш Бусінка". Я вже 5 років в армії і досі я "Бусінка". Мене ніхто не знає, як Настю, бо Насть в нас багато, в кожної своя історія. А в мене історія "Бусінки" — маленької незламної дівчинки."
Наталя служить піхотинкою у 23-му окремому мотопіхотному батальйоні "Хортиця" 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади. У війську дівчина вже понад два роки.

"Позивний “Мать” дали хлопці. Я перший час ображалась. У всіх дівчат нормальні позивні, а в мене. Кажуть: ні, ти як мамочка — а ви поїли? І так із кожним. Я завжди пацанам кажу: так, діти, слухаємось маму, їмо кашу, вдягаєм шапки і любим Україну".
Харків’янка Юлія у цивільному житті — громадська діячка. Після загибелі двоюрідного брата долучилася до війська медикинею, командувала ротою на бойових позиціях. Нині служить у 111 бригаді ТрО на Донеччині. Позивний на честь зірки жінка отримала через помилку у прізвищі.

"У мене позивний "Сіріус". Людина тричі помилилась однією буквою в моєму прізвищі, і замість Сіроус вийшло Сіріус. Мені подобається. Це така гарна зірка. Її теж свого часу використовували як дороговказ — мабуть, це гарно."
Як розказує Юлія, хтось з військових сам підбирає собі позивний, а комусь побратими.
"Іноді це відображення риси характеру. Іноді — курйозні моменти як у мене. І це сприймається з позитивом, А знайти на війні позитив дуже важко. Тому такі моменти дуже підтримуючі."
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram