Перейти до основного змісту
"Жінка мститься до кінця". Бійчиня "Мать" 56-ї ОМПБр служить у піхоті на Донеччині: історія

"Жінка мститься до кінця". Бійчиня "Мать" 56-ї ОМПБр служить у піхоті на Донеччині: історія

Кілька тижнів вмовляла командира перевести її в піхоту, опанувала кулемети та гранатомети, вважає побратимів своєю родиною і готова з ними йти на штурм. Наталія на псевдо "Мать" служить у 23-му окремому мотопіхотному батальйоні "Хортиця" 56-й окремій мотопіхотній Маріупольській бригаді, що стоїть поблизу Часового Яру. Про побут піхотинців за кілька десятків метрів від противника, бойові зіткнення та гумор під обстрілами вона розповіла — Суспільне Донбас.

"Позивний “Мать” дали хлопці. Я перший час ображалась. У всіх дівчат нормальні позивні, а в мене. Кажуть: ні, ти як мамочка — а ви поїли? І так із кожним. Я завжди пацанам кажу: так, діти, слухаємось маму, їмо кашу, вдягаєм шапки і любим Україну".
Наталія23 окремий мотопіхотний батальйон "Хортиця" 56 ОМПБр

собака Булочка військовослужбовиця 23 окремого мотопіхотного батальйона "Хортиця" 56 ОМПБр Наталія Донецька область
Військовослужбовиця 23 окремого мотопіхотного батальйона "Хортиця" 56 ОМПБр Наталія разом з собакою Булочкою, Донецька область. Суспільне Донбас

Наталія говорить, коли вирішила піти у військо, їй було 25 років. Спочатку її відмовляли у Терцентрі комплектування, та вона пригрозила поскаржитися на те, що її не беруть. Потім відстоювала можливість бути піхотинкою вже у підрозділі:

"Як мене переводили у піхоту? Мене переводили так: якщо ти не зможеш, ми тебе заберем звідти. Але я змогла".

А коли перевели до піхоти, каже, прагнула навчитися користуватися всіма видами зброї.

"Перше враження пострілу з РПГручний прититанковий гранатомет — я кайфанула. Для мене дуже важлива ця перемога. Твоє РПГ прилетіло, і одного хоча б — "задвухсотила""200" - загиблі, "300" - поранені. Військовий жаргон. Якщо людина не мотивована захищати — їй важко буде стріляти з усього. На адреналіні воно не важко. Важко потім, коли цей адреналін закінчується", — розповідає військовослужбовиця 23 окремого мотопіхотного батальйона "Хортиця" 56 ОМПБр.

"Мать" військовослужбовиця 23 окремого мотопіхотного батальйона "Хортиця" 56 ОМПБр Наталія Донецька область
Військовослужбовиця 23 окремого мотопіхотного батальйона "Хортиця" 56 ОМПБр Наталія, Донецька область. Суспільне Донбас
"Жінка, якщо починає мститися — вона піде до кінця. Мені оце почуття помсти допомагає. Звідки воно взялося? У мене загинула дуже близька мені людина. Служив у 25 десантно-штурмовій бригаді. І ще одна близька людина — у полоні".

На позиції заходять зазвичай на два тижні, але доводилось бути й три. На ділянці фронту її підрозділу, це неподалік Часового Яру, ситуація напружена, каже бійчиня.

"Ти виходиш тільки тоді, коли тобі треба працювати. І те, як ти виходиш: ти розумієш, що ти можеш вже не зайти. Тому, що працюєш ти — працюють по тобі. Нас намагались штурмувати, і мені осколок прилетів. Мені стало погано і мене мій побратим волочив. В бліндаж кинув. Я очухалася — і далі воювати", — каже Наталія.
Військовослужбовиця 23 окремого мотопіхотного батальйона "Хортиця" 56 ОМПБр Наталія на псевдо "Мать" каска Донецька область 17 січня 2025 рік
Каска військовослужбовиці 23 окремого мотопіхотного батальйона "Хортиця" 56 ОМПБр Наталії, Донецька область. Суспільне Донбас

Життя в окопі без гарячої їжі чи можливості помитися — нелегке, зізнається жінка. Та саме тут вона зустріла побратимів, які стали для неї родиною. З ними, додає, і труднощі переносити легше.

"Я, "Змій" і "Флюс" — це наша банда. В нас були такі напружені дні. Я побачила, як ми втрьох вміємо працювати. Втрьох ми можемо все. Так вийшло, що коли ми заїхали одна з позицій, командир сказав моїм побратимам: вона старша позиції. І воно так якось пішло. Командир командує нами, а я там командую ними. Вони бачили, що я горю цією війною. Не ображаються", — ділиться Наталія.
"Мать" військовослужбовиця 23 окремого мотопіхотного батальйона "Хортиця" 56 ОМПБр Наталія Донецька область
Військовослужбовиця 23 окремого мотопіхотного батальйона "Хортиця" 56 ОМПБр Наталія, Донецька область. Суспільне Донбас

Найбільше 27-річна Наталія мріє про перемогу. І пишається тим, що може її наближати.

"Після моєї перемоги, якщо я залишусь жива і мої побратими, ми поїдемо до своїх побратимів на кладовище. Потім ми всі десь закриємось в якомусь такому місці і "обмиємо" нашу перемогу. А потім роз'їдемось по домам. Але першим ділом ми поїдем на кладовище до своїх пацанов".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Топ дня
Вибір редакції
На початок