Розмінування сільськогосподарських земель на Донеччині: у першу чергу увійшли вісім громад

Розмінування сільськогосподарських земель на Донеччині: у першу чергу увійшли вісім громад

Розмінування сільськогосподарських земель на Донеччині: у першу чергу увійшли вісім громад
Фото ілюстративне. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

У Донецькій області роботи з розмінування сільськогосподарських угідь проходять у три етапи. До першого увійшли 19 агропідприємств у восьми громадах.

Про це розповіла під час брифінгу заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Олена Рибакова.

Донецька область мала пропозицію до Мінагрополітики та Центру протимінної діяльності щодо розмінування 18,3 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь розмінувати в десяти громадах. У результаті до плану на 2024 рік в області включили 12,8 тис. га земель сільськогосподарського призначення.

"Метою є недопущення травмування та загибелі працівників аграрних підприємств під час проведення польових робіт", — зазначила Рибакова.

За її даними, почерговість розмінувань наступна:

  • І черга – 4,3 тис. га — це 19 агропідприємств у восьми громадах у трьох районах
  • II черга – 3,2 тис. га — 7 агропідприємств у шести громадах одного району
  • III черга – 5,3 тис. га — 8 агропідприємств у трьох громадах одного району.

"Необхідно максимально ефективно використовувати наявні земельні ресурси, в тому числі повертати до сільгоспвиробництва потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами земельні ділянки після їх обстеження та розмінування на деокупованих територіях та територіях, які далеко від лінії зіткнення", — зауважила Олена Рибакова.

Розмінування сільськогосподарських земель на Донеччині: з кого почнуть
Наслідки обстрілу Запоріжжя 18 квітня 2023 р. Фото: AP Photo/Kateryna Klochko

Що відомо про розмінування полів у Донецькій області

У 2023 році Донецька область не входила у державний план розмінування. На 2024 рік запланували очистити понад 12 тисяч гектарів. Над розмінуванням сільськогосподарських земель у громадах працюватимуть три оператори протимінної діяльності — це ТОВ "Demining Solutions", представництво "HALO Trust" в Україні та "Благодійний  фонд "Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD Ukraine".

Спершу розміновуватимуть території, що менш забруднені та знаходяться далі від лінії зіткнення. У першу чергу проводитимуться роботи на 6,7 тисячі гектарів. Переважно це деокуповані громади — Святогірська та Лиманська.

Розмінування проходить у взаємодії з ДСНС та військовими.

У деокупованих населених пунктах Донецької області фахівці швейцарського фонду протимінної діяльності "FSD Ukraine" вже почали обстеження замінованих сільськогосподарських угідь.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок