Зміна підсудності у справі Штепи. Прокуратурі Верховний Суд відмовив, клопотання готує захист

Зміна підсудності у справі Штепи. Прокуратурі Верховний Суд відмовив, клопотання готує захист

Зміна підсудності у справі Штепи. Прокуратурі Верховний Суд відмовив, клопотання готує захист
. Колишній мер Слов'янська Неля Штепа у залі засідань Ленінського райсуду Харкова, 9 січня 2018 року. Фото Марієнко Андрій / УНІАН

Верховний Суд відмовив у клопотанні прокурора Олександра Чекина щодо передачі справи Нелі Штепи в Орджонікідзевський районний суд Харкова з суду в Полтаві, повідомив Суспільному речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

За його словами, сторона захисту готує клопотання про зміну територіальної підсудності в суд Харкова. Це стало однією з причин перенесення судового засідання у цій справі, яке мало відбутись 19 квітня в Київському райсуді Полтаві.

Як розповів Суспільному адвокат Нелі Штепи Олександр Тананакін, справу слухатимуть наново не залежно від того, Київський районний суд Полтави чи Орджонікідзевський районний суд Харкова.

"Ми готуємо клопотання щодо зміни підсудності у справі Нелі Штепи. Всі сторони цієї справи за те, щоб судові засідання територіально відбувались у Харкові, а не у Полтаві. Наразі обвинувачена та свідки повинні їздити з Донеччини до Полтави. Верховний Суд відмовляв у клопотаннях щодо зміни підсудності", — зазначив адвокат.

За його словами, справу Нелі Штепи сім разів починали розглядати спочатку.

Вперше за понад рік перерви, 19 квітня, мало відбутись підготовче засідання у справі Нелі Штепи, але через клопотання сторони захисту, суд відклав підготовче судове засідання на 7 червня 2023 року о 15.30 у Київському районному суді Полтави.

Що відомо про справу колишньої міської голови Слов'янська Нелі Штепи

Суди восьмий рік розглядають справу проти Нелі Штепи. Колишню Слов'янську міську голову звинувачують у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України. За версією слідства, вона сприяла захопленню міста підтримуваними Росією бойовиками. Слов’янськ був захоплений з квітня по липень 2014 року.

Штепу затримали у липні 2014 року під час звільнення Слов’янська від бойовиків. Її взяли під варту. У СІЗО вона провела три роки, потім рік — під домашнім арештом із електронним браслетом. У січні 2018 році сплив термін цього запобіжного заходу.

У липні 2021 року обвинуваченій Нелі Штепі обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

У лютому 2021 року Нелю Штепу допитали в суді. Вона заявила, що не визнає провини у посяганні на територіальну цілісність та створенні терористичної організації у 2014 році. У суді Штепа пояснювала, що під час окупації міста "закликала" Путіна та російські війська під загрозою терористів, бо знаходилась у них в полоні.

Неля Штепа подала заяву до Європейського суду з прав людини. В заяві вона позивалася проти України. 24 жовтня 2019 року ЄСПЛ постановив, що Україна має виплатити Штепі 2600 євро моральної компенсації та 1000 євро компенсації судових витрат.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок