ЗСУ тримають оборону у Бахмуті, вони забезпечені необхідним. РФ сильніше обстрілює Луганський напрямок — Череватий

ЗСУ тримають оборону у Бахмуті, вони забезпечені необхідним. РФ сильніше обстрілює Луганський напрямок — Череватий

ЗСУ тримають оборону у Бахмуті, вони забезпечені необхідним. РФ сильніше обстрілює Луганський напрямок — Череватий
. Українські солдати їдуть на танку на передовій у Бахмуті 20 лютого 2023 р. Фото: Associated Press

Українські військові тримають оборону Бахмута. Вони отримують все необхідне забезпечення. Армія РФ активніша на Луганщині, аніж на Бахмутському напрямку. Про це розповів під час телемарафону речник Східного угрупування військ ЗСУ Сергій Череватий.

"Українські військові тримають Бахмут. Туди є змога доставляти провіант, ліки, боєприпаси та забирати звідти поранених. Під час бойових дій армія РФ б'є по нашій інфраструктурі, зокрема по мостах. Проте підрозділи українських військових забезпечують можливість у різний спосіб постачання необхідного до Бахмута", — Череватий.

За його словами, постачання трасою Бахмут-Костянтинівка, має ризики, але робиться все, щоб їх зменшити, враховуючі тактичну ситуацію для доставки необхідного у Бахмут.

Ситуація на Луганському напрямку

"На Луганському напрямку російські військові декілька тижнів намагаються бути активними та атакувати, зокрема за цю добу в районі Невського, Білогорівки, Серібрянського лісництва. Там більша активність чим на Бахмутському напрямку. РФ використовує артилерію та РСЗВ. Тільки за цю добу там 329 обстрілів з різних видів озброєння й 14 бойових зіткнень",— зазначив речник Східного угрупування військ ЗСУ Сергій Череватий.

Череватий розповів, що на Луганському напрямку РФ використовує бронетехніку, яку ЗСУ знищує.

"За цю добу українські військові знищили два танки Т-72, бойову машину піхоти та самохідний міномет "Тюльпан". 34 російських армійців вбито, 62 — поранені. На цьому напрямку постійна ротація, через втрати. Там діють регулярні підрозділи повітряно-десантних військ РФ, механізовані та танкові війська "ЛНР". Вони працюють класичними методами, тому втрати менші. На напрямку Бахмута головна сила ПВК "Вагнер" там втрати більші, аніж на Луганському напрямку", — підсумував Череватий.

Що відомо про ситуацію на Бахмутському напрямку

Як повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW), становище українських військ у Бахмуті ускладнюється, однак Сили оборони все ще здатні утримувати свої позиції та уникнути оточення. Українські сили, ймовірно, створюють умови для контрольованого відходу з бойових позицій у частині Бахмута Донецької області.

Читайте також новини східного фронту

ЗСУ вдається тримати трасу Костянтинівка-Бахмут: український військовий розповів про ситуацію на Бахмутському напрямку

РФ перекинула на Донеччину бригаду тихоокеанського флоту, розбиту на Харківщині

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок