Російські війська навряд зможуть оточити Бахмут найближчим часом — ISW

Російські війська навряд зможуть оточити Бахмут найближчим часом — ISW

Російські війська навряд зможуть оточити Бахмут найближчим часом — ISW
. Дим після влучання української артилерії по скупченню російських окупантів у Бахмуті. Фото: ДПСУ

Становище українських військ у Бахмуті ускладнюється, однак Сили оборони все ще здатні утримувати свої позиції та уникнути оточення.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Як зауважують аналітики, російські сили, ймовірно, забезпечили достатню позиційну перевагу для обходу певних частин Бахмута, але ще не змусили українські війська відступити і, мабуть, найближчим часом не зможуть оточити місто. Зокрема, 4 березня російські війська здійснили один обмежений підтверджений наступ під Бахмутом. При цьому Сили оборони можуть підготувати відведення військ зі сходу міста.

"Як повідомляв ISW 3 березня, українські сили, ймовірно, створюють умови для контрольованого відходу з бойових дій з особливо складних ділянок східного Бахмута, хоча незрозуміло, чи ухвалило українське командування рішення про відступ у цей час", — йдеться у повідомленні.

На цьому тлі російські джерела стверджують, що за останні кілька днів підрозділи ПВК "Вагнер" досягли успіхів північному сході й на сході Бахмута, створивши тактично складний поворотний рух у міських районах на північ від міста. Водночас українські офіційні особи нещодавно підтвердили, що Сили оборони, як і раніше, контролюють ситуацію в Бахмуті, але зазначили, що обставини стають все складнішими, і що група Вагнера спрямувала свої найбільш передові та підготовлені підрозділи для штурмових операцій у цьому районі.

"Просування росіян у Бахмуті було повільним і поступовим, і це не означає, що російські війська зможуть незабаром оточити Бахмут, тим більше, що вони зможуть взяти місто лобовими атаками. Росіянам, скоріше, вдалося просунутися досить близько до критичних наземних комунікацій із північного сходу, щоб загрожувати шляхам відходу українських військ у класичному обхідному маневрі", — зазначається в публікації.

На думку аналітиків, метою обходу є примус українських військ до залишення підготовлених оборонних позицій, що відрізняється від мети оточення, яка полягає у захопленні та знищенні сил противника.

"Росіяни, можливо, мали намір оточити українські сили в Бахмуті, але українське командування дало зрозуміти, що швидше відступить, ніж ризикне потрапити до оточення", — наголошують автори допису.

За оцінками ISW, українські сили все ще можуть утримувати свої позиції в Бахмуті, якщо докладатимуть зусиль.

"Російські сили зазнають великих втрат під час цих наступів, і оцінки українськими командирами ймовірності того, що вони можуть змусити російські атаки завершитися поблизу або позаду їхніх нинішніх позицій, збалансовані з ризиком втрати доступу до основних шляхів відходу, ймовірно, визначатимуть рішення України — залишитися чи відступити", — підсумовують в Інституті.

Читайте також

У Гаазі створять центр з розслідування злочинів РФ, Британія відправить додаткові танки. 375 день війни. Онлайн

На початок